بنياد مسيحي ايرانيان
new

شهر تالقان نیز به تصرف طالبان درآمد، تداوم نبردهای سنگین در شمال افغانستان!

یک روز پس از تسلط طالبان بر سه مرکز استان در افغانستان، روز دوشنبه، ۱۸ مرداد نیروهای امنیتی دولت افغانستان با این گروه در ولایت‌های بلخ و تخار درگیر شده‌اند.
به گزارش طلوع نیوز، منابع آگاه با اشاره به درگیری‌های شدید در بلخ و نزدیک به مرکز ولایت مزار شریف بین گروه‌های دولتی و طالبان در آخرین ساعات روز یک‌شنبه، ۱۷ مرداد گفته‌ اند که خطوط دفاعی دولت در صورت عدم اعزام نیروهای تقویت‌کننده به این منطقه درهم خواهد شکست.
در همین رابطه برخی منابع آگاه نیز به رادیو آزادی، بخش افغانستان رادیو اروپای آزاد، گفته‌اند که نیروهای طالبان در حالی روز یک‌شنبه، استراتژیک‌ترین شهر شمال شرقی کشور، یعنی قندوز، را تحت کنترل خود درآورده‌اند که شهر سرپل و همچنین تالقان، مرکز ولایت تخار در شمال شرق نیز به دست این شبه‌نظامیان افتاده است.
درگیری‌ها در افغانستان از اول اردیبهشت امسال یعنی از زمان آغاز خروج رسمی نیروهای ایالات متحده و دیگر کشورها آغاز شده است.
قندوز با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت، مهم‌ترین شهری است که از زمان آغاز حملات همه‌جانبه طالبان در اردیبهشت سقوط کرده است.
به نظر می‌رسد نیروهای دولتی در این شهر تنها کنترل فرودگاه و مقر اصلی خود در شهر را به دست دارند و باقی ساختمان‌های دولتی و زندان اصلی تحت کنترل طالبان است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »