بنياد مسيحي ايرانيان
new

شناسایی یک زوج اسلامگرا به عنوان عاملان حمله تروریستی کلیسای جامع اندونزی

به گفته پلیس اندونزی عاملان حمله انتحاری به کلیسایی در اندونزی، زن و مردی بودند که تازه شش ماه قبل ازدواج کرده بودند. در حمله دو جوان اسلامگرا تندرو به کلیسا در روز یکشنبه یک نفر کشته و ۲۰ نفر مجروح شدند.
دو نفری که روز یکشنبه (۲۸ مارس) به کلیسای جامع اندونزی حمله انتحاری انجام دادند، زن و مردی جوان بودند که تازه شش ماه از ازدواج آنها گذشته بودند.
این زوج ۲۳ و ۲۶ ساله که ۶ ماه پیش ازدواج کرده بودند حتی در میان همسایگان شان با نام های مستعار شناخته شده اند و طبق اظهارات آرگو یونگو سخنگوی پلیس ملی اندونزی تحقیقات پیرامون احراز هویت آنها با انجام آزمایش DNA و همچنین یافتن دیگر همدستان احتمالی آنها در این عملیات ادامه دارد. این زوج بمب های دست سازی که حاوی مقادیر زیادی مواد منفجره است را هنگامی که با نگهبانان کلیسا رو به رو شده بودند منفجر کردند.
به گفته پلیس زن و مرد جوان اعضای یک سازمان تروریستی اسلامگرا به نام “جماعه أنشاروت دوله” بودند که از پیروان گروه تروریستی “خلافت اسلامی” (داعش) به شمار می‌رود.
گروه یادشده بازوی شبکه داعش در اندونزی شناخته می‌شود و تاکنون حملات تروریستی زیادی در این کشور انجام داده است.
در انفجاری که روز یکشنبه در کلیسای جامع مکاسر روی داد، ۲۰ نفر زخمی شدند که جراحت ۵ نفر از آنها وخیم بود. سه مامور پلیس نیز در بین مجروحان این حمله قرار دارند.
این حمله که درست یک هفته پیش از عید پاک در پرجمعیت ترین کشور اسلامی جهان اتفاق افتاده است کشور را در وضعیت هشدار قرار داده است.
حدود ۱۰ درصد از جمعیت۲۷۰ میلیونی اندونزی مسیحی هستند. ۸۷ درصد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. تا کنون بارها، نیروهای افراطگرا و اسلامیست‌ها به مراکز مذهبی مسیحیان حمله کرده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »