بنياد مسيحي ايرانيان
new

شمخانی عقب‌ نشینی کرد: «هرگز با مذاکره مستقیم ایران و آمریکا موافق نبوده‌ام»

در پی انتقاد عده‌ای از اصولگرایان و روزنامه تندروی کیهان، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، در اظهار نظری به صراحت اعلام کرد که «هرگز» موافق مذاکره مستقیم با دولت ایالات متحده نبوده است.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، روز چهارم بهمن با اشاره به «پیام‌های» آمریکا مبنی بر این که «خواهان سطحی از مذاکرات مستقیم با ایران است» گفته بود:‌ «اگر در روند مذاکرات به مرحله‌ای برسیم که رسیدن به یک توافق خوب با تضمین بالا لازمه‌اش این باشد که سطحی از گفت ‌و گوها را با آمریکایی‌ها داشته باشیم، این را نادیده نخواهیم گرفت.»
علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، نیز در توئیتی «توافق خوب» را پیش‌شرط تغییر روش مذاکره بین ایران و آمریکا دانست و تلویحاً اظهارات حسین امیرعبداللهیان را تأیید کرد.
با این حال چهارشنبه شب، ششم بهمن ‌ماه، روزنامه تندروی کیهان که زیر نظر نماینده علی خامنه‌ای اداره می‌شود خبر داد که آقای شمخانی در تماس با این روزنامه گفته است که هیچ وقت موافق مذاکره مستقیم با آمریکا «نبوده و نیستم».
به نوشته کیهان، علی شمخانی همچنین اشاره کرده است که توییت پیشین او به معنای موافقت با این امر نبوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »