بنياد مسيحي ايرانيان
new

شمار مبتلایان جدید به کرونا در آلمان کاهش یافته است

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان اندکی کاهش یافته است. در روزهای گذشته شمار بیشتری از بیماران حاد از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند. انجمن پزشکان خواستار واکسیناسیون سریع‌تر کادر درمان و پزشکی شده است.

بنا به آخرین آمار مؤسسه پزشکی روبرت کخ که یکشنبه (۱۹ بهمن / ۷ فوریه) انتشار یافت، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان اندکی کاهش یافته است.

در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶۱۶ نفر دیگر به ویروس کرونا دچار شده و ۲۳۱ نفر در ارتباط با بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

یکشنبه گذشته انستیتو کخ از ۱۱ هزار و ۱۹۲ مورد ابتلا و ۳۹۹ فوتی تازه بر اثر ویروس کرونا گزارش داده بود. بنابراین در مجموع از شدت و شتاب گسترش پاندمی کاسته شده است.

شمار مبتلایان در طول هفته ۶ / ۷۵ نفر در ۱۰۰ هزار جمعیت بوده است، که باز از فروکش نسبی شتاب پاندمی در سراسر آلمان حکایت دارد. در ماه دسامبر گذشته این نرخ به ۶ / ۱۹۷ نفر رسیده بود، یعنی بیش از دو برابر آمار کنونی.

شمار بیمارانی که در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند روندی نزولی داشته و با مرخص شدن حدود چهار هزار نفر در هفته‌های گذشته، شمار بیشتری تختخواب خالی در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرار گرفته است.

با وجود فروکش کردن قدرت پاندمی، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و دیگر سیاستمداران نسبت به کاهش هشیاری مردم و سبک شدن محدودیت‌های مرتبط با کرونا هشدار داده‌اند. تعطیلی زندگی معاشی و به حداقل رساندن رفت و آمدها همچنان باید ادامه یابد.

ضرورت واکسیناسیون کادر پزشکی

آندریاس گاسن، رئیس انجمن پزشکان آلمان، تقاضا کرده است که کادر پزشکی و درمان زودتر واکسینه شوند، زیرا به گفتنه او “افرادی که هر روزه با بیماران کرونایی تماس دارند” باید خود در برابر واکسن ایمن باشند. او یادآوری می‌کند که ۹ نفر از هر ۱۰ نفری که به ویروس مبتلا می‌شوند، در مطب پزشکان مورد درمان سرپایی قرار می‌گیرند.

به گفته او، پزشکانی که خود را به خطر می‌اندازند، باید ایمنی بهتری در برابر سرایت ویروس دریافت کنند.

از آنجا که هنوز واکسن کافی در اختیار نظام پزشکی نیست، آلمان فدرال در حال حاضر اولویت را به سالمندان بالای ۸۰ ساله داده است.

در آلمان حدود نیمی از جامعه با ادامه پروتکل‌های مرتبط با پاندمی موافق هستند. بنا به یک نظرسنجی تازه، ۳۷ درصد شهروندان عقیده دارند که محدودیت‌ها باید تا پس از نیمه فوریه نیز ادامه یابد. حدود ۱۳ درصد حتی عقیده دارند که محدودیت‌ها باید بیشتر شود.

در برابر، حدود ۳۰ درصد طرفدار کاهش محدودیت‌ها هستند و ۱۳ درصد گفته‌اند که باید به تمام پروتکل‌ها پایان داد و به زندگی عادی برگشت.

آمار تازه نشان می‌دهد که حد تحمل شهروندان کاهش یافته است: در آغاز ژانویه حدود ۶۵ درصد، یعنی حدود دو سوم جمعیت، نسبت به برقراری مقررات کرونایی نظر موافق داده بودند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »