بنياد مسيحي ايرانيان
new

شمار فعالان کرد بازداشت شده به ۶۹ نفر رسید

با بازداشت دو نفر از شهروندان کرد در شهرهای بوکان و سنندج، تعداد فعالان کردی که در طول ۱۶ روز گذشته توسط سازمان اطلاعات سپاه و سایر نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند، به ۶۹ نفر رسید.
سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، که اخبار حقوق بشر مناطق کردنشین را پوشش می‌دهد، هویت این دو شهروند را «سردار محمدپور» و «سیروان امینی» اعلام کرده و نوشته است که نیروهای امنیتی این دو نفر را «بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل» کرده‌اند.
بر اساس گزارش این سازمان در طول بیش از دو هفته گذشته، در مجموع ۷۴ نفر از شهروندان کرد در ۱۴ شهر از جمله تهران، کرج، کرمانشاه و سنندج بازداشت شدند ولی ۵ نفر از آنها پس از مدتی آزاد شده‌اند.
تاکنون اتهام این افراد که بر اساس گزارش‌های منتشره اغلب بدون حکم قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده‌اند، اعلام نشده است و مقام‌های رسمی قضایی و امنیتی نیز درباره این اخبار سکوت کرده‌اند.
در همین حال، ۵۰ نفر از فعالان مدنی کردستان در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه بازداشت‌های گسترده «نگرانی‌ها را دو چندان کرده»، اعلام کرده‌اند که خانواده‌ها «خبری از محل بازداشت» این افراد ندارند، خواستار «پایان دادن به این فضا و آزادی بازداشت‌شدگان» شده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »