بنياد مسيحي ايرانيان
new

شمار تلفات بیماری کرونا در آلمان به بالای ۷۰ هزار نفر رسید

مقامات بهداشتی آلمان طی ۲۴ گذشته از ۷۸۹۰ مورد ابتلای جدید به کرونا گزارش دادند. ۱۵۷ نفر در همین فاصله زمانی جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند. بدین گونه مجموع تلفات کرونا در آلمان به بیش از ۷۰ هزار نفر رسیده است.

بر اساس داده‌های انستیتو روبرت کوخ آلمان تعداد مبتلایان به کرونا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در یک هفته ۶۳،۸ نفر است و تلاش‌های مقام‌های بهداشتی آلمان رساندن این رقم به زیر ۳۵ نفر می‌باشد.

ایالت‌های آلمان خواستار تغییر الویت‌های تاکنونی برای روند واکسیناسیون هستند تا از هدر رفتن واکسن آسترازنکا جلوگیری شود. مارکوس زودر، رئیس ایالت بایرن پیشنهاد کرده است که صدها هزار دوز استفاده نشده از واکسن آسترازنکا برای واکسیناسیون برای همه آزاد شود. او به روزنامه “بیلد ام زونتاگ” گفت: «هرکسی را که می‌خواهد باید واکسینه کرد تا واکسن آسترازنکا به هدر نرود یا دور انداخته نشود.»

این خواست از سوی وینفرد کرچمان، رئیس ایالت بادن وورتمبرگ نیز در مورد گشودن دسترسی همه گروه‌های جمعیتی به واکسن‌ آسترازنکا مطرح شده است. واکسن‌های بایونتک ـ فایزر و مدرنا در آلمان برای سالمندان و افراد پرریسک در نظر گرفته شده است. واکسن آسترازنکا برای افراد زیر ۶۵ سال. اما برخی از کسانی که نوبت واکسیناسیون آنها با واکسن آسترزنکا رسیده، از زدن آن خودداری کرده‌اند و معتقدند کیفیت این واکسن به اندازه دو واکسن دیگر بالا نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »