بنياد مسيحي ايرانيان
new

شلیک اخطار شناور آمریکایی به قایق‌های سپاه پاسداران در خلیج فارس

برای دومین بار در ماه جاری میلادی اعلام شد که قایق‌های سپاه پاسداران در خلیج فارس به شناورهای آمریکایی نزدیک شدند. در تازه‌ترین مورد که روز دوشنبه روی داده، شناور آمریکایی ناچار به شلیک اخطار شده است.
نیروی دریایی آمریکا روز سه‌شنبه ۲۷ آوریل اعلام کرد که یک قایق گشتی این نیرو زمانی که قایق‌های سپاه پاسداران به آن نزدیک شده‌اند تیر اخطار شلیک کرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نیروی دریایی آمریکا فیلم سیاه و سفیدی را از این رویارویی در آب‌های بین‌المللی واقع در شمال خلیج فارس منتشر کرده است.
در این فیلم صدای شلیک شنیده می‌شود و همچنین نورهایی در نزدیکی همراه با یک گلوله ردیاب در بالای سطح آب دیده می‌شود.
نیروی دریایی آمریکا گفته است که قایق‌های سپاه پاسداران روز دوشنبه ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) به دو قایق گشتی آمریکایی “فایربولت” و “بارانوف” در خلیج فارس نزدیک شده‌اند.
این دو شناور ابتدا از طریق بلندگو و بی‌سیم به قایق‌های ایرانی هشدار داده‌اند اما پس از سه اخطار و وقتی این قایق‌ها تا فاصله ۶۲ متری نزدیک شده‌اند شناور فایربولت به نشانه اخطار شلیک کرده است.
ربکا رباریچ، سخنگوی ناوگان پنجم دریایی آمریکا در خاورمیانه گفته است که پس از چندین اخطار از طریق بلندگو و بی‌سیم، سرنشینان شناور فایربولت تیر اخطار شلیک کرده‌اند و بعد از آن قایق‌های سپاه پاسداران دور شده و در “فاصله امن” قرار گرفته‌اند.
او از سپاه پاسداران خواسته است با توجه به امنیت تمامی کشتی‌ها و آنگونه که قوانین بین‌المللی مقرر کرده‌اند رفتار کند.
ربکا رباریچ تصریح کرده که «نیروی دریایی آمریکا همچنان هشیار می‌ماند. افراد این نیرو برای رفتار حرفه‌ای آموزش دیده‌اند و در عین حال فرماندهان ما حق دفاع را برای خود محفوظ می‌دارند.»
نیروی دریایی آمریکا گفته که این اقدام می‌توانسته “خطر یک اشتباه محاسباتی و یا یک رویارویی” را بالا ببرد.
این دومین گزارش رویارویی شناورهای ایران و آمریکا در خلیج فارس در ماه جاری میلادی است. روز سه‌شنبه نیروی دریایی آمریکا فیلمی از نزدیک شدن قایق‌های سپاه به دو شناور آمریکایی رانگل و مونوموی در دوم آوریل را منتشر کردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »