بنياد مسيحي ايرانيان
new

شعار «مرگ بر پوتین» در فیس‌بوک و اینستاگرام مجاز اعلام شد.

شرکت «مِتا» روز پنجشنبه، ۱۹ اسفند، اعلام کرد برای کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام «در برخی کشورها»، در چارچوب تهاجم به اوکراین، انتشار محتوای خشونت‌آمیز علیه مقام‌های روسیه و سربازان روسی از جمله شعار «مرگ بر پوتین» و «مرگ بر متجاوزان روسی» آزاد است.
این تصمیم بی‌سابقه شرکت متا، به عنوان غول فناوری در عرصه شبکه‌های اجتماعی، در سومین هفته از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین اتخاذ شده و با سیاست ممنوعیت نفرت‌پراکنی در پلتفرم‌های آن در تناقض است.
خبرگزاری رویترز می‌گوید به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد این تغییر سیاست «موقت» خواهد بود.
با این حال، سخنگوی متا تاکید کرده است که انتشار چنین محتوایی علیه «غیرنظامیان روسیه» به‌هیچوجه مجاز نیست.
علاوه‌ بر امکان انتشار شعار خشونت‌آمیز علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، شرکت متا به کاربران خود اجازه داده است تا علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، هم شعارهایی مشابه منتشر کنند.
گزارش‌ها پیش از آغاز تهاجم به اوکراین حاکی است که روسیه حدود ۳۰ هزار نیروی نظامی را در خاک بلاروس مستقر کرده و در هفته‌های اخیر، چندین مرتبه با ارتش بلاروس مانور نظامی مشترک برگزار کرد.
در پی تهاجم روسیه به خاک اوکراین در دو هفته گذشته سیل تحریم‌ها به سوی مسکو سرازیر شده، تا آنجا که بر اساس آمارها، این گسترده‌ترین رژیم تحریمی تاریخ است که تاکنون علیه یک کشور استفاده شده است.
آمارها همچنین نشان می‌دهد که از زمان آغاز تهاجم نظامی روس‌ها به اوکراین در بیش از دو هفته گذشته تاکنون، بیش از دو میلیون شهروند اوکراینی آواره شده و به کشورهای همسایه گریخته‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »