بنياد مسيحي ايرانيان
new

شرکت متا “اکانت‌های جعلی مستقر در ایران” را حذف کرد

شرکت متا پلتفرمز، مالک فیس‌بوک و اینستاگرام می‌ گوید، شبکه‌ای از حساب‌های کاربری جعلی که منشاء آن‌ها ایران بوده و کاربران اینستاگرام در اسکاتلند را هدف قرار می‌داده را حذف کرده است.
شرکت مالک فیس‌بوک و اینستاگرام از حذف تعدادی از حساب‌های کاربری با منشاء ایران خبر داده است.
به گزارش رویترز، متا پلتفرمز پنجشنبه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) در بیانیه‌ای اعلام کرد، این شبکه از حساب‌های کاربری جعلی که به ظاهر در انگلستان و اسکاتلند فعالیت داشتند استفاده کرده و تصاویری راجع به وقایع جاری و انتقاد از دولت بریتانیا را پست می‌ کرده است.
در این حساب‌ها پست‌هایی در حمایت از استقلال اسکاتلند از بریتانیا منتشر می‌ شده است.
همچنین در مورد فوتبال و شهرهای بریتانیا نیز خبرهایی پست می‌ شده تا شخصیت‌های جعلی صاحب حساب‌ها معتبر جلوه کنند.
این شبکه از تصاویر شخصیت‌های رسانه‌ای و افراد صاحب‌ نام بریتانیا و عراق و تصاویری در پروفایل استفاده می‌ کرده که تصور می‌ شود توسط فناوری هوش مصنوعی ایجاد شده باشد.
متا می‌افزاید، به علاوه این شبکه با یک شبکه کوچک مستقر در ایران که اخیرا در دسامبر ۲۰۲۰ آن را حذف کرده بود ارتباط داشت که اکثرا با استفاده از حساب‌های کاربری جعلی مخاطبان عربی، فرانسوی و انگلیسی‌زبان را هدف قرار می‌داد.
متا گفت که در تحقیقاتش روابطی بین این شبکه با عده‌ای در عراق، از جمله افرادی باسابقه در تدریس زبان انگلیسی را پیدا کرده است.
به گفته شرکت متا، این شبکه همچنین با یک شبکه کوچک مستقر در ایران که در دسامبر ۲۰۲۰ آن را حذف کرده بود، ارتباط داشت که بیشتر مخاطبان عربی، فرانسوی و انگلیسی‌ زبان را با استفاده از حساب‌های جعلی هدف قرار می‌داد.
شرکت متا پلتفرمز جزئیات بیشتری در مورد این که چه کسانی می‌ توانند در این فعالیت نقش داشته باشند را ارائه نکرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »