بنياد مسيحي ايرانيان
new

شرکت آمریکایی “جانسون و جانسون” خواستار دریافت مجوز واکسن کرونا شد

شرکت “جانسون و جانسون” برای دریافت پروانه تولید و پخش واکسن کرونا به مقام‌های ایالات متحده تقاضا داده است. اثربخشی این واکسن تنها ۶۶ درصد است، اما در عوض از مزایای دیگری برخوردار است.

مسئولان شرکت داروسازی “جانسون و جانسون”(J&J)  مجوز اضطراری برای تولید و پخش واکسن تولیدی این شرکت آمریکایی را به مقام‌های بنیاد دارو و غذا FDA تحویل داده‌اند.

شرکت “جانسون و جانسون” روز پنجشنبه (۴ فوریه) اعلام کرد که آماده است به محض دریافت مجوز، واکسن تولیدی خود را به بازار بفرستد. انتظار می‌رود که نهاد نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده روز ۲۶ فوریه نظر خود را در این باره اعلام کند.

شرکت یادشده هفته پیش اعلام کرد که واکسن تولیدی آن ۶۶ درصد اثربخشی نشان داده است. اما مزیت واکسن این شرکت در آن است که تنها به یک بار تزریق کفایت می‌کند؛ برخلاف سایر واکسن‌های آمریکایی مانند فایزر و مُدرنا که به دو نوبت تزریق نیاز دارند.

مزیت دیگر این واکسن آن است که برخلاف سایر واکسن‌ها به دمای خیلی پایین نیاز ندارد. واکسن‌ فایزر باید در دمای ۷۰ درجه زیر صفر نگهداری شود.

کنسرن “جانسون و جانسون” قصد دارد در سال جاری میلادی، یعنی نزدیک ده ماه آینده، حدود یک میلیارد دوز واکسن به بازار تحویل دهد.

واکسن شرکت نامبرده در کشورهای آمریکا، اروپا، آفریقای جنوبی و هند تولید می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »