بنياد مسيحي ايرانيان
new

شتاب واکسیناسیون کودکان در آمریکا

طی یک هفته ۶۰۰ هزار نوجوان ۱۲ تا ۱۵ ساله در آمریکا واکسینه شده‌اند و میزان مرگ و میر نیز به پایین‌ترین سطح از مارس ۲۰۲۰ رسیده است. ۴۷ درصد جمعیت آمریکا دستکم یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.

راشل والسنکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها (CDC) می‌گوید تا کنون ۴ میلیون کودک و جوان زیر ۱۷ سال در آمریکا علیه ویروس کرونا مصون‌سازی شده‌اند.

واکسیناسیون کودکان و نوجوانان در آمریکا، پس از صدور مجوز تزریق واکسن فایزر – بیون‌تک برای این گروه سنی از سوی  نهادهای پزشکی و دارویی شروع شده است.

آنتونی فائوچی، ایمونولوژیست ارشد آمریکایی گفته که تا پایان سال ۲۰۲۱ داده‌ها و دانش ضرور برای تولید واکسن برای کودکان در هر سن فراهم خواهد شد.

میزان مرگ و میر در آمریکا نیز به پایین‌ترین سطح از مارس ۲۰۲۰ رسیده است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌ٰگوید طی هفته گذشته، به طور میانگین روزی ۵۴۶ نفر جان باخته‌اند. میانگین روزانه ابتلا  نیز ۱۷۷۰۰ نفر است که از ژوئن ۲۰۲۰ به این سو سابقه ندارد.

مشاور بهداشتی کاخ سفید اعلام کرده که برای نخستین مرتبه از شروع پاندمی، آمارهای ابتلا، مرگ و بستری شدن در بیمارستان‌، در کلیه ۵۰ ایالت امریکا کاهش یافته‌ و علت امر گسترش واکسیناسیون است.

کارزار واکسیناسیون در آمریکا با شتاب پیش می‌رود. ۵/ ۴۷درصد مردم این کشور دستکم یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.  در پاره‌ای ایالات، مسئولان محلی برای تشویق مردم به تزریق واکسن، پاداش‌های نقدی و غیرنقدی تعیین کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »