بنياد مسيحي ايرانيان
new

شبکه خبری واتیکان: ایران یک راهبه ایتالیایی را اخراج کرد

به نوشته “واتیکان نیوز”، یک راهبه کاتولیک ایتالیایی که بیش از ۲۰ سال را صرف خدمت به بیماران جذامی در بیمارستانی در تبزیز کرده به دستور مقام‌های جمهوری اسلامی، مجبور است ایران را ترک کند.
در خبری که “واتیکان نیوز” منتشر کرده آمده است که ویزای خواهر جوزپینا برتی به صورت شگفت‌آوری در ایران تمدید نشد و در عوض این زن ۷۵ ساله دستور خروج دریافت کرد.
سایت “تاگس‌شاو”ی آلمان نوشته است که این راهبه کاتولیک ایتالیایی ۲۶ سال تمام را در بیمارستان مخصوص جذامیان تبریز مشغول خدمت بوده و باید به دستور مقام‌های ایران در چند روز آینده از این کشور خارج شود.
در این گزارش آمده که برتی اخیرا نزد خانه جماعتی از راهبه‌ها در اصفهان زندگی می‌کرده است.
برعکس برتی، فابیولا وایس ۷۷ ساله، یک خواهر روحانی اتریشی که سال‌ها با او همکاری کرده می‌تواند یک سال دیگر در ایران بماند.
در گزارش‌ها همچنین آمده است، این دو راهبه که زندگیشان را وقف خدمت به بیماران ایران کرده‌اند را مجبور کرده‌اند که خانه محل سکونت و فعالیت خود را که در سال ۱۹۳۷ ساخته شده ترک کنند.
این جماعت که به آن “خواهران وینسنتین” نیز گفته می‌شود، از جمله به صدها کودک پناهنده لهستانی و یتیمان جنگی که در بهار سال ۱۹۴۲ وارد ایران شدند کمک کرده است.
راهبه‌ها مدرسه برزگی را در این شهر اداره می‌کردند که بعد از انقلاب ایران مصادره شد.
در “تاگس‌شاو” آمده که این دو راهبه طی سال‌های گذشته هیچ‌گونه فعالیتی انجام نداده تا اتهامی متوجه آن‌ها نشود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »