بنياد مسيحي ايرانيان
new

سیگنال در واکنش به فیلتر شدن این پیام‌رسان در ایران اعلام کرد

با سانسور حکومت ایران مقابله می‎کند و مردم این کشور شایسته داشتن حفظ حریم خصوصی‌اند.
سیگنال در پیامی که در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد، نوشت “آنها قادر نیستند جلوی نصب سیگنال را بگیرد، و [بنابر این] سانسورهای حکومت ایران، ترافیک سیگنال کاهش داده است”.
در این اطلاعیه نوشته شده “از زمانی که سیگنال هم در صدر لیست پلی استور در ایران بوده و هم اولویت دولت ایران برای مسدود شدن، ما با سانسور در ایران مقابله کرده‌ایم”.
سیگنال اعلام کرد که فعالیت برای مقابله با سانسور حکومت ایران را “رها نخواهد کرد”.
اخیرا کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها از مسدود شدن پیام‌رسان سیگنال و فیلتر شدن این اپلیکیشن و سایت آن در ایران خبر داده‌اند.
سایت‌های فناوری اطلاعات می‌گویند از ظهر ششم بهمن دسترسی به سیگنال بدون استفاده از فیلترشکن در ایران امکان‌پذیر نیست.
سایت پیوست گزارش داده که دستور فیلتر کردن این پیام‌رسان به اپراتورها ابلاغ شده هر چند که هنوز مقام‌های رسمی درباره اختلال یا مسدود شدن سیگنال اظهارنظری نکرده‌اند و کاربران از “فیلتر شدن بی‌سر و صدای” آن بدون اعلام یا توضیح مسئولان انتقاد کرده‌اند.
سیگنال که به عنوان پیام‌رسانی امن معرفی می‌شود، در هفته‌های اخیر به عنوان جایگزینی برای واتس‌اپ در میان کاربران ایرانی هم با اقبال زیادی روبرو شده است. اعلام سیاست تازه واتس‌اپ درباره به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربران با فیسبوک باعث موج مهاجرت به سیگنال و تلگرام در سرتاسر جهان شد.
اما ده روز پیش اپ‌استورها و فروشگاه‌های آنلاین در ایران مجبور شدند بر اساس دستوری از کمیته مسئول فیلترینگ (کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه) اپلیکیشن سیگنال را حذف کنند تا کاربران امکان دانلود آن را نداشته باشند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »