بنياد مسيحي ايرانيان
new

سیل در استرالیا؛ تخلیه اضطراری هزاران نفر در مناطق مسکونی

در پی بارندگی‌های مداوم در چند روز اخیر بخش‌های وسیعی از پر‌جمعیت‌ترین ایالت استرالیا زیر آب رفته است. هزاران نفر از ساکنان منطقه مجبور به ترک منازل خود شده‌اند. بارندگی همچنان ادامه خواهد داشت.
در پی بازندگی‌های شدید چند روز اخیر بخش‌های وسیعی از ایالت نیو ساوت ولز که پرجمعیت‌تری ایالت استرالیا است زیر آب رفته است.
از هزاران نفر سکنه حومه غرب سیدنی خواسته شده تا خانه‌های خود را تخلیه کنند و به مناطق امن بروند.
این در حالی است که گلادیس برجیکلیان، نخست وزیر ایالت نیو ساوت ولز، گفته است که چند هزار نفر دیگر هم باید از ناحیه دره هاکسبری‌نپین خارج شوند.
پیش‌بینی می‌شود که سطح آب رودخانه هاکسبری، واقع در شمال غربی سیدنی امروز به بالاترین سطح خود از طغیان سال ۱۹۶۱ تا کنون برسد.
گفته‌ می‌شود که بارندگی همچنان ادامه خواهد داشت
سد واراگامبا که منبع اصلی تامین آب برای شهر میلیونی سیدنی است نیز برای اولین بار طی سال‌های اخیر سر ریز شده است.
مقامات ایالتی می‌گویند، سیستم آب و هوایی که این سیلاب‌های خطرناک را به راه انداخته احتمالا تا هفته آینده ادامه خواهد یافت. پیش‌بینی می‌شود ظرف دوازده ساعت ۱۰۰ میلیمتر باران در سیدنی و تا ۳۰۰ میلیمتر در ناحیه “بلو مانتن” در غرب این شهر ببارد. مقامات استرالیا هم اکنون از “سیل قرن” سخن می‌گویند.
اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا برای تخلیه مردم بودجه اضطراری اختصاص داده است. نیروهای امدادی تاکنون هفت پناهگاه اضطراری برای مردم ایجاد کرده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »