بنياد مسيحي ايرانيان
new

سومین محموله سوختی ایران برای حزب‌الله به بندر بانیاس رسید

سومین نفتکش حامل سوخت ایران برای لبنان وارد بندر بانیاس سوریه شد. قرار است این محموله سوختی از این بندر به حزب‌الله لبنان تحویل داده شود. نخست‌ وزیر لبنان ورود محموله‌ های سوختی ایران را نقض حاکمیت لبنان دانسته است.
سایت “تانکر ترکرز” که درباره حمل‌ ونقل و ذخیره نفت خام در مناطق مختلف جهان اطلاع‌ رسانی می‌کند، روز چهارشنبه ۱۴ مهر (۶ اکتبر) با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر خبر داد که سومین محموله سوختی ایران وارد بندر بانیاس سوریه شده است.
این نفتکش Fortune نام دارد و حامل محموله سوختی است. قرار است محموله سوختی از طریق بندر بانیاس در سوریه برای تحویل به حزب‌الله لبنان انتقال یابد.
پیش از این نیز دو نفتکش دیگر از ایران از همین مسیر به لبنان سوخت رسانده بودند.
لبنان دچار بحران انرژی شده است و حزب‌الله لبنان می‌ گوید محموله‌ های رسیده از ایران بحران فلج‌ کننده انرژی در لبنان را کاهش خواهد داد.
نجیب میقاتی، نخست‌ وزیر لبنان ورود محموله‌ های سوختی ایران را نقض حاکمیت لبنان دانسته است.
سوریه و ایران مورد تحریم آمریکا قرار دارند.
حزب‌الله لبنان نیز از سوی ایالات متحده به عنوان گروهی تروریستی شناخته می‌ شود.
خبرگزاری رویترز قبلا در ارتباط با ورود دو محموله سوختی ایران به بندر بانیاس گزارش داده بود که محموله این کشتی‌ ها توسط کامیون و با اسکورت مسلحانه گروه حزب‌الله از طریق سوریه وارد خاک لبنان شده است. این کار به دلیل دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران انجام گرفته است.
وزیر انرژی لبنان ولی اعلام کرده بود هیچگونه مجوزی برای واردات سوخت از ایران از سوی این وزارتخانه صادر نشده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »