بنياد مسيحي ايرانيان
new

سوئد

سوئد

کشور سوئد با شاخص حفاظت زیست محیطی ۸۶ توانسته در طول دو سال متوالی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، جایگاه خود را در میان سبزترین و سازگارترین کشورهای جهان حفظ کند. بر طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، استفاده از سوخت‌های فسیلی در این کشور تا سال ۲۰۲۰ به صورت کامل قطع خواهد شد. این اقدام و همچنین جایگزینی انرژی‌های تجدیدپذیر به جای سوخت‌های تجدید ناپذیر به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست طبیعی و حفظ و سازگاری با آن صورت میگیرد چرا که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به میزان چشمگیری از میزان کربن می‌کاهد و محیطی امن‌تر، تمیزتر و پاک‌تر فراهم می‌آورد.

 مهم‌ترین اقدام صورت گرفته در راستای پایداری محیط زیست، پیمان همکاری میان سوئد و کشورهای همسایه آن به منظور حفاظت از دریای بالتیک و حفظ اکوسیستم منطقه است. سیاست‌های دولتی از جمله تشویق و دسترسی آسان به مراقبت‌های بهداشتی در این کشور، عموما به منظور حفظ شیوه‌های زندگی سالم انجام می‌گیرد. به علاوه مردم سوئد از مزایایی همچون وجود مناظر طبیعی برخوردار هستند که آن‌ها را به انجام فعالیت‌های جسمانی دعوت می‌کند و این امر منجر به داشتن یک زندگی سالم و کیفیت بالای زندگی در میان شهروندان این کشور اسکاندیناوی می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »