بنياد مسيحي ايرانيان
new

سندرومی جدید در میان کودکان و نوجوانان مداوا یافته از کرونا

تا یک سال پیش بروز چنین علائمی برای پزشکان  ناشناخته بود. حالا اما پزشکان از مراجعه کودکان و نوجوانان مداوا یافته از بیماری کووید ۱۹ با سندروم PIMS به مراکز پزشکی خبر می‌دهند.

در کلینک دانشگاه “اسن” آلمان تاکنون ۱۹ کودک و نوجوان در سنین پنج تا هفده سال با سندروم Paediatric Inflammatory Multisystem Syndrome که به اختصار (PIMS) گفته می‌شود، پذیرفته و درمان شده‌اند.

دکتر کریستیان دونا شوانکه، متخصص مراقبت‌های ویژه پزشکی می‌گوید این کودکان که به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند، پس از بهبودی باردیگر با علائم تب شدید، نوسان فشار خون، علائم پوستی در سراسر بدن و دل درد شدید به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

دکتر دونا شوانکه می‌گوید، حال می‌دانیم که این سندروم از عکس‌العمل اشتباه سیستم دفاعی بدن ناشی می‌شود.

اکثر افرادی که با این سندروم (PIMS) به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، کودکان بین ۷ تا ده ساله بوده‌اند. البته نوجوانان ۱۳، ۱۶ و تا حتی جوانان ۲۰ ساله نیز در میان آنان دیده شده‌اند.

گرچه این سندروم تاکنون در میان هر هزار کودکی که به کرونا آلوده شده‌اند یک مورد دیده شده، اما با شدت گرفتن موج سوم و افزایش شمار کودکان زیر پانزده سال مبتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا، پزشکان از افزایش این سندروم نگران شده‌اند.

در کلینک دانشگاه درسدن اکنون مرکز ثبت سندروم PIMS ایجاد شده و همه بیمارستان‌ها در آلمان و اتریش موظف شده‌اند این موارد را به این مرکز گزارش کنند.

برخلاف آلمان که تاکنون هیچ مورد مرگی براثر سندروم PIMS گزارش نشده، در آمریکا تا کنون ۳۳ مورد مرگ بر اثر این سندورم گزارش شده و به نگرانی‌ها دامن زده است.

به گزارش کلینک دانشگاه درسدن نیمی از بیماران با سلامت بیمارستان را ترک کرده‌اند، اما احتمال می‌رود که از هر ده کودک یکی گرفتار مشکلات طولانی‌مدت شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »