بنياد مسيحي ايرانيان
new

سفر ۱۴ هزار ایرانی به ارمنستان برای دریافت واکسن

بر اساس آمار گمرک ایران، در ۲۵ روز گذشته بیش از ۱۴ هزار نفر عموما برای دریافت واکسن کرونا به ارمنستان سفر کرده‌اند. در همین حال سپاه می‌گوید پس از تامین نیاز داخل، واکسن کرونای خود را در اختیار “مستضعفان جهان” می‌گذارد.
سخنگوی گمرک ایران می‌گوید، از اول تا ۲۵ تیر ماه بیش از ۱۴هزار نفر به ارمنستان سفر کرده‌اند. به نظر می‌رسد اکثر این افراد برای تزریق واکسن کرونا به این کشور سفر کرده باشند.
روح‌الله لطیفی روز شنبه ۲۶ تیر (۱۷ ژوئیه) به ایسنا گفت، از این تعداد بیش از ۱۰هزار نفر از مرز زمینی “نوردوز” در استان آذربایجان شرقی وارد ارمنستان شده‌اند.
بر اساس این آمار، تعداد مسافران زمینی از اول تیرماه از روزانه ۱۰۰ نفر به بیش از دو هزار نفر در روز رسیده است.
در همین حال علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه مدعی شد، با تولید یک واکسن کرونا به نام “نورا” از سوی این نهاد پس از بی‌نیازی داخلی، بقیه واکسن‌ها در اختیار “مردم مستضعف” دیگر کشورها قرار خواهد گرفت.
او تصریح کرد، این سیاست بخشی از استراتژی “عمق‌بخشی خارجی” به عنوان یکی از مأموریت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه اوایل تیر ماه در دانشگاه علوم پزشکی “بقیه‌الله” از واکسن کرونای “نورا” رونمایی کرد.
حسین ابوالقاسمی، “فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله” واکسن “نورا” را یک محصول “تمام‌بومی و ملی” نامید که با مشارکت دانشگاه “امام حسین” تولید شده است.
او همچنین گفت، این واکسن محصول کار ۱۶ ماهه پژوهشگران این دانشگاه بوده و “نوترکیب” است و عوارض هم ندارد.
پیش از رونمایی از واکسن کرونای سپاه پاسداران، این نهاد نظامی از دستگاه “ویروس‌یابی” به نام “مستعان ۱۱۰” رونمایی کرده بود. سپاه پاسداران اعلام کرد که با کمک این دستگاه می‌توان ابتلا به ویروس کرونا را از فاصله صد متری تشخیص داد.
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم رونمایی این دستگاه گفت: «ویروس را داخل خشاب دستگاه می‌گذارند و میدان مغناطیسی که این ویروس ایجاد می‌کند باعث می‌شود که این آنتن هر کجا که ویروس مشابهی را پیدا کند، در شعاع صد متری به سمت آن حرکت کند و ویروس در آن نقطه شناسایی شود.»
پس از این مراسم از سرنوشت این دستگاه خبری منتشر نشد. با این حال انجمن فیزیک ایران با انتشار اطلاعیه‌ای این اختراع سپاه را “ادعایی باورناپذیر و در حد داستان‌های علمی‌تخیلی” خواند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »