بنياد مسيحي ايرانيان
new

سوخت بری، کولبری – غم نان – است! آزادی و عدالت، در حذف ریشه های ظلم و چپاول است.

سوخت بری، کولبری – غم نان – است!

آزادی و عدالت، در حذف ریشه های ظلم و چپاول است.

نزدیک به ۴٣ سال است که استمرار جنایتهای ضدبشری مزدوران آدمکش این حکومت ضد بشری، روزی نیست که یک یا چند خانواده از مردم ستمدیدهٔ ما را داغدار نکرده باشد و طیف های گسترده جامعه ایران، از کُرد و تُرک و بلوچ گرفته تا لُر و ترکمن و عرب زبان و غیره را در ماتم و سوگواری عزیزانشان فرو ننشانده باشد.

هموطنان محروم و شریفی که بخاطر تمرکز قدرت در پایتخت و همچنین انحصار سرمایه های ملی کشور در چنگال مفسدان حکومتی و در رأس آنها، خامنه ای جنایتکار، فاقد آب و غذا و حداقل امکانات معیشتی‌اند و بطور مستمر اندک مایحتاج روزانهٔ خود و خانوادهٔ خود را نیز در خطر قحطی می بینند، ناچاراً در مناطق مرزی به سوختبری و کولبری روی می آورند و در این راه جان خود را بعنوان تنها سرمایهٔ زندگی شان، آماج سربهای کشندهٔ دژخیمان این نظام اهریمنی قرار می دهند.

رژیم ضد مردمی ولایت فقیه روز ۴ اسفند مرز را به روی سوختبران محروم بست و آنان را از همان اندک درآمد هم محروم کرد. و زمانیکه سوختبران جهت اعتراض به این عمل، تجمع مسالمت آمیزی را ترتیب داده بودند، نیروهای جنایتکار سپاه تحت امر خامنه ای شریر، با بکارگیری سلاحهای مرگبار، بر روی آنها آتش گشودند که طی آن چندین تن از سوختبران محروم و زحمتکش بلوچ ما را به خاک و خون کشیدند.

بدنبال این جنایت هولناک، شاهد طوفان اعتراضات خونین هموطنان مان در بسیاری از شهرها بویژه در استان بلوچستان برای مطالبۀ حق اولیۀ زندگی مشقت بارشان بودیم و اما آنچه که در خفا، سکوت و قطع اینترنت و ارتباطات تلفنی، بر هموطنان بی پناه ما گذشت چیزی جز کشتار خونین محرومترین اقشار جامعه، دستگیری و زخمی شدن تن های رنجور آنها نبود. پاسخ مطالبۀ نان، گلوله های سوزان و کشنده ای بود که بر سر و بدن آنان بارید! و ایستادگی شان به قیمت جانشان تمام شد، و البته پیامی برای همۀ مردم ایران در پی داشت که شرایط عینی برای گرفتن حقوق اولیه شهروندی وجود دارد.

بی شک اگر این رژیم ضد ایرانی و ضد انسانی طی ۴۲ سال حکومت ننگین خود توانسته بود که اشتغال زایی و کارهای متعارف برای مردم این منطقه و بویژه جوانانش ایجاد نماید، به هیچوجه آنها جان خود را با شغل‌های کاذب از جمله قاچاق سوخت به آنسوی مرز، به خطر نمی انداختند.

مردم ما در کشوری زندگی می کنند که با وجود سرمایه و منابع عظیم طبیعی، اما بدلیل وجود این نظام اهریمنی، بخاطر چپاول و غارت اموال و دارایی های مردم، فقر وحشتناک، بیکاری گسترده و نداشتن حداقلهای زندگی، مجبور هستند که برای امرار معاش زندگی بخور و نمیر خود و خانواده، به کارهای طاقت فرسا و خطرناکی مثل کولبری و یا سوخت بری رو آورند و تمامی خطرات آنرا نیز بجان بخرند، آنهم زیر سایه مافیای سپاه ضد مردمی و زیر گلوله های مزدوران آدمکش رژیم پلید اسلامی.

کشتار جنایتکارانۀ سوختبران محروم بلوچ در شرایطی صورت میگیرد که مافیای سپاه تحت امر خامنه ای روزانه ۱۵میلیون لیتر سوخت را با تانکرهای بزرگ در مقابل چشم اهالی منطقه قاچاق میکند، اما از اندک درآمد سوختبران رنج دیده  بلوچ که به بهای از دست دادن جان خود انجام میدهند هم نمی گذرد.

بنیاد مسیحی ایرانیان ضمن دادخواهی خون به ناحق ریخته شدۀ هموطنان عزیزمان در سراوان، به صفوف معترضین به این کشتار و جنایت ضد بشری می پیوندد و همبستگی خود را با خانوادهٔ این قربانیان بیگناه اعلام می دارد. همچنین این سامانه از تمام آزادیخواهان، کنشگران سیاسی و فعالین مدنی و حقوق بشری، اقشار و طیفهای گسترده جامعه ایران مصرانه می خواهد که حامی و پشتیبان مردم مظلوم و بپا خاسته سیستان و بلوچستان باشند و با هرچه گسترده‌تر نمودن اعتراضات، مسیر یک قیام سراسری را هموار نمایند، قیامی که میبایست بساط ۴۲ سال جنایت و توحش را براندازد و رژیم سفاک اسلامی را از اریکۀ قدرت بزیر کشیده و به قهقرای تاریخ بسپارد.

آزادی و آبادی ایران در پرتو صلح، عدالت و محبت مسیح

نابود باد رژیم جور و جهل جمهوری اسلامی

پیروز باد مبارزات رهایبخش مردمان ایران

بلوچستان دلیر- الگوی آزادی ایران

 

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »