بنياد مسيحي ايرانيان
new

سخنگوی دولت افزایش قیمت بنزین در کیش و قشم را تکذیب کرد

سخنگوی دولت ایران گزارش‌ها درباره اجرای آزمایشی طرح افزایش قیمت بنزین در دو جزیره قشم و کیش را رد کرد و گفت در این دو منطقه، تنها قرار است سهمیه بنزین به‌جای خودرو به صاحب آن اختصاص پیدا کند.
علی بهادری جهرمی روز دوشنبه، ۲۹ آذرماه، اضافه کرد که قیمت بنزین در کیش و قشم، «همان نرخ عادی ۱۵۰۰ تومان برای بنزین سهمیه‌ای و ۳۰۰۰ تومان برای بنزین آزاد» است و «هیچ تفاوتی» با نرخ موجود نخواهد داشت.
وی هدف از اجرای این طرح را نیز استفاده افرادی که خودرو ندارند از سهمیه سوخت با کد ملی عنوان کرد.
آقای بهادری چنین توضیح داده است: «در حال حاضر اگر کسی خودرو نداشته باشد نمی‌تواند از سهمیه بنزین هم استفاده کند…. اما کسی که مثلا چهار خودرو داشته باشد، چهار برابر سهمیه استفاده می‌کند. طبیعتا این روش ناعادلانه است و سهم کسی که توان خرید خودرو ندارد در سوخت دیده نمی‌ شود.»
اظهارات وی پس از آن منتشر شد که ساعتی پیشتر در روز دوشنبه خبرگزاری ایلنا به نقل از فریدون عباسی، نماینده کازرون در مجلس نوشت که افزایش قیمت بنزین «در کیش و قشم به صورت پایلوت اجرا می‌شود».
آقای عباسی افزوده بود که چون درآمدها در این مناطق متفاوت است «شاید مطلوب باشد» که طرح افزایش قیمت بنزین به صورت آزمایشی «در این مکان‌ها اجرا شود».
وی بدون اشاره به میزان افزایش قیمت بنزین گفته بود که «ندانم‌ کاری و سوءمدیریت آبان ۹۸ تکرار نخواهد شد» و مدلی که در آبان ۹۸ رخ داد «به غلط انجام شد».
اشاره وی به اعتراضات آبان ۱۳۹۸، خونبارترین رخداد سیاسی اجتماعی طی چهار دهه اخیر ایران است که در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین رخ داد و با سرکوب شدید و شلیک مستقیم به معترضان مواجه شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »