بنياد مسيحي ايرانيان
new

سایت خبری محلی: ۱۲ زندانی در زاهدان در یک روز اعدام شدند

برخی منابع حقوق بشری در ایران از اعدام «۱۲ زندانی» در روز دوشنبه، ۱۶ خرداد، در زندان مرکزی زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان، خبر دادند.
پایگاه خبری «حال‌‌وش» که در زمینه مسائل اهل سنت و اقلیت‌های قومی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کند، با اعلام این خبر نوشت که اعدام «به‌صورت دسته‌جمعی» بوده و یک زن نیز در میان آنان بوده است.
رادیوفردا به طور مستقل قادر به تایید این خبر نیست.
بر اساس گزارش حال‌وش، اتهام این ۱۲ زندانی «قتل یا مواد مخدر» بوده، از جمله زن اعدام‌شده که «با نام خانوادگی گرگیج از روستای کهک شهرستان زهک از سال ۱۳۹۸ به‌ اتهام قتل همسر در بازداشت بوده است».
این منبع حقوق بشری اتهام شش تن از زندانیان اعدام‌شده از جمله یک روحانی را «مرتبط با مواد مخدر» اعلام کرده که همگی اهل زاهدان بوده‌اند.
شش نفر دیگر نیز به اتهام «قتل» اعدام شده‌اند که از جزئیات پرونده آن‌ها نیز اطلاعاتی در دسترس نیست.
پیشتر برخی منابع حقوق بشری از جمله هرانا اعلام کرده‌اند که بیش از ۸۵ درصد اعدام‌ها در ایران «به‌صورت مخفیانه و بدون اطلاع‌رسانی رسمی و عمومی» انجام می‌شود.
مقامات قضایی جمهوری اسلامی هنوز هیچ گزارشی درباره اعدام‌های روز دوشنبه منتشر نکرده‌اند.
ایران از سال ۲۰۱۷ تاکنون بیشترین میزان اعدام را در جهان داشته است. به‌گفته سازمان عفو بین‌الملل، بیش از نیمی از اعدام‌های ثبت‌شده در جهان در ایران انجام می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »