بنياد مسيحي ايرانيان
new

سانحه اتوبوس خبرنگاران؛ راننده و مسئولان “هر کدام ۵۰درصد مقصرند”

سخنگوی قوه قضائیه ایران در مورد سانحه مرگبار اتوبوس خبرنگاران در حوالی نقده می‌گوید، نتیجه کارشناسی نشان می‌دهد که “۵۰درصد تقصیر متوجه راننده و۵۰ درصد تقصیر متوجه عوامل و مسئولان مختلف بوده است.”
سخنگوی قوه قضائیه ایران با ارائه تازه‌ترین نتایج کارشناسی در مورد سانحه واژگون شدن اتوبوس خبرنگاران حوزه محیط زیست در حوالی نقده اعلام کرد، عوامل بروز حادثه تحت پیگردهای قانونی قرار خواهند گرفت.
او اضافه کرد: «البته به این نظریه ممکن است اعتراض شود اما تاکید شده در هر حال پرونده با سرعت و دقت و با جامعیت رسیدگی شود.»
دوم تیرماه سال جاری مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، دو خبرنگار حوزه محیط زیست حین سانحه اتوبوس حامل خبرنگاران در استان آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند.
اتوبوس حامل جمعی از خبرنگاران بود که برای بازدید از تونل زاب در پیرانشهر به استان آذربایجان غربی سفر کرده بودند. اتوبوس در محور ارومیه – نقده واژگون شد و دست‌کم ۲۱ نفر بر اثر این سانحه زخمی شدند.
غلامحسین اسماعیلی هشدار داده که هیچ‌کدام از عوامل بروز این حادثه “مغفول نخواهند ماند و هر کدام که مقصر باشند تحت پیگردهای قانونی قرار می‌گیرند.”
به گفته او، بررسی‌های کارشناسانه عوامل این سانحه ادامه دارد و در صورتی که فرایند این بررسی طولانی نباشد نتیجه قطعی به‌زودی اعلام خواهد شد.
اسماعیلی همچنین تأکید کرد که رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه انجام خواهد گرفت و به دستور رئیس قوه قضائیه، دادستان محل و دادگستری نیز در این پرونده وارد شده‌اند.
سفر خبرنگاران به دعوت ستاد احیای دریاچه ارومیه انجام شده بود. خبرنگاران بیش از ۲۰ رسانه به این سفر دعوت شده بودند. یکی از خبرنگاران حاضر در اتوبوس به دویچه وله گفته است، اتوبوس هنگام سانحه در “جاده‌ای پرپیچ و خم و کوهستانی” حرکت می‌کرد، در حالی که مردم محلی با تعجب می‌گفتند: «این جا که مسیر اتوبوس نیست.»
این سانحه موجی از تألم و انتقاد را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته و عملکرد مسئولان جمهوری اسلامی را بار دیگر زیر سئوال برده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »