بنياد مسيحي ايرانيان
new

سالگرد مرگ مشکوک قاضی منصوری، پرونده مرگ او «با بن‌بست مواجه شده است»

غلامرضا منصوری به اتهام دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه از باند معاون سابق دفتر رئیس قوه قضائیه، تحت تعقیب قرار گرفت و از ایران گریخت
وکیل قاضی منصوری یک سال پس از مرگ مشکوک او در رومانی می‌گوید که دخترخوانده او به عنوان تنها «ولی دم» تمایلی به پیگیری پرونده مرگ او ندارد.
غلامرضا منصوری از قضاتی بود که از طرف گروه‌های حقوق بشری متهم به نقض حقوق شهروندان ایرانی و خصوصاً روزنامه‌نگاران شده بود. جسد او اواخر خرداد سال گذشته در یکی از هتل‌های بخارست در رومانی کشف شد.
مقام‌های قضایی ایران علت مرگ او را خودکشی اعلام کردند، ولی خانواده آقای منصوری این موضوع را رد کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم در روز دوشنبه، ۳۱ خرداد، محمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده قاضی منصوری خبر داده که پرونده این مرگ «با بن‌بست مواجه شده است.»
او گفته است پس از آن که دخترخوانده آقای منصوری برای رسیدگی به پرونده مرگ او وکالت نداده است، برادر و خواهران قاضی منصوری درخواست «نفی نسب» را ارائه کرده و منتظر تصمیم دادگاه هستند.
آقای علیزاده طباطبائی پیشتر گفته بود که قاضی منصوری به دلیل این که بچه‌دار نمی‌شده است، سال‌ها پیش دختری را در سنین بسیار پایین به فرزندی قبول کرده بود و نام این دختر خانم در شناسنامه او نیز هست و از نظر قانونی او در حال حاضر، تنها وارث او به‌شمار می‌رود.
به گفته این وکیل دادگستری این در حالی است که اعضای خانواده و همکاران قاضی منصوری می‌دانند که این دختر، از نظر شرعی، خونی و قانونی ولی‌دم محسوب نمی‌شود و آزمایش دی‌ان‌ای نیز می‌تواند این واقعیت را ثابت کند.
این وکیل دادگستری با اشاره به توقف رسیدگی به پرونده مرگ قاضی منصوری از شش ماه گذشته به دلیل این که فقط دخترخوانده او می‌تواند پیگیر این پرونده باشد، گفت که پس از تصمیم‌گیری دادگاه درباره «نفی نسب» این پرونده قابل پیگیری خواهد بود.
آقای علیزاده طباطبایی پیشتر نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته بود که در شرایط فعلی بیشترین درگیری به حوزه «ارث و اموال آقای منصوری» در این پرونده اختصاص دارد.
این چندمین بار است که در پرونده مرگ قاضی منصوری از حضور یک زن نام برده می‌شود، اما درباره هویت هیچ یک از این زنان تاکنون اطلاعاتی منتشر نشده است.
وکیل خانواده قاضی منصوری، پیشتر در دی ماه سال گذشته از همراهی «یک زن» در رومانی با قاضی منصوری خبر داده بود.
آقای طباطبائی از جمله ابهامات پرونده مرگ قاضی منصوری را جسد او عنوان کرده که در زمان تحویل به خانواده کاملاً از بین رفته بود و این که دولت رومانی درباره فیلم‌هایی که این کشور مدعی بود از لحظه مرگ قاضی منصوری وجود دارد اعلام کرده که دوربین‌ها خراب بوده است.
در آخرین روزهای خرداد سال ۹۹ گزارش شد که جسد قاضی منصوری، ۵۲ ساله، در یکی از هتل‌های بخارست رومانی پیدا شده‌ است.
غلامرضا منصوری که از قضات مورد اعتماد مقام‌های ارشد قوه قضائیه در دوران صادق لاریجانی بود، به اتهام دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه از باند اکبر طبری، معاون سابق دفتر رئیس قوه قضائیه، تحت تعقیب قرار گرفت، اما پس از بازداشت آقای طبری از ایران گریخت و چند روز بعد خبر مرگ او در رومانی منتشر شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »