بنياد مسيحي ايرانيان
new

سازمان ملل: لیبی و اتحادیه اروپا در نجات جان پناهجویان اهمال می‌کنند

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اتحادیه اروپا و لیبی را متهم کرده است که تلاش لازم برای نجات جان پناهجویانی که سعی می‌کنند از مسیر دریا خود را به اروپا برسانند نمی‌کنند.

میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اتحادیه اروپا و لیبی را متهم کرده که در حفظ جان پناهجویان به شکل جدی اهمال می‌کنند. او گفته است که «از زندگی و امنیت افراد آسیب دیده به اندازه کافی محافظت نمی‌شود.»

او از دولت لیبی و همچنین اتحادیه اروپا خواستار اصلاح سیاست و عملکرد خود در زمینه نجات مهاجران شده است. به گفته باچله «فاجعه واقعی این است که در مسیر آب‌های مدیترانه بسیاری از رنج‌ها و مرگ‌ها قابل اجتناب است.»

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت که گارد ساحلی لیبی بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر را در مدیترانه رهگیری کرده و در سال ۲۰۲۰ به این کشور بازگردانده است.

بسیاری از آنها در لیبی با نقض جدی حقوق بشر روبرو شده‌اند. میشل باچله از اتحادیه اروپا خواسته است تا هرگونه همکاری با گارد ساحلی را منوط به رعایت حقوق بشر کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »