بنياد مسيحي ايرانيان
new

سازمان جهانی بهداشت «خفیف» دانستن سویه اُمیکرون را اشتباه دانست

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت
رئیس سازمان جهانی بهداشت درباره «خفیف» دانستن سویه اُمیکرون با توجه به رکورد بی‌سابقه مبتلایان در جهان هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، تدروس آدهانوم گبریسوس روز پنج‌شنبه، ۱۶ دی، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «در حالی که به نظر می‌رسد امیکرون عوارض خفیف‌تری در مقایسه با سویه دلتا به‌ویژه در افراد واکسینه‌شده ایجاد می‌کند، این به آن معنا نیست که آن را باید به عنوان سویه خفیف کووید ۱۹ طبقه‌بندی کرد.»
به گفته آقای گبریسوس، امیکرون نیز در حال کشتن مردم در سراسر جهان است و بیمارستان‌ها مملو از بیمارانی است که به این ویروس مبتلا شده‌اند.
رئیس سازمان جهانی بهداشت در ادامه از ثبت رکوردهای جدید در پی همه‌گیری امیکرون در جهان به عنوان یک «سونامی بزرگ و پرسرعت» نام برد که نظام سلامت و بهداشت در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است.
بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، طی یک هفته گذشته حدود ۹.۵ میلیون مورد جدید ابتلا به امیکرون به این سازمان گزارش شده که در مقایسه با هفته پیش از آن ۷۱ درصد افزایش یافته،‌ این در حالی است که به گفته رئیس این سازمان، آمار واقعی به دلیل تعطیلات کریسمس و سال نو بیش از موارد اعلام‌شده است.
اولین مورد تاییدشده آزمایشگاهی شناخته‌شده امیکرون اواسط آبان در آفریقای جنوبی شناسایی شد.
بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، شدت عوارض این ویروس کمتر از سویه دلتا است، اما میزان سرایت‌پذیری آن بسیار بیش از سویه‌‌های قبلی است، تا جایی که این ویروس طی هفته‌های گذشته به سویه غالب در اروپا و آمریکا تبدیل شده است.
وزارت بهداشت ایران درباره شمار مبتلایان به این ویروس، هر از چندگاه آمارهایی را اعلام می‌کند. بر اساس آخرین آماری که ۶ دی منتشر شد، ابتلای ۴۳ نفر در ۱۲ استان کشور تایید شده بود.
با این حال مقامات بهداشتی شمار واقعی مبتلایان را با توجه به سرایت‌پذیری بالای این ویروس بیش از موارد شناسایی‌شده می‌دانند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »