بنياد مسيحي ايرانيان
new

سازمان بهداشت جهانی و تحقیق پیرامون منشاء ویروس کرونا در چین

دونالد ترامپ به گونه‌ای مستمر ویروس کرونا را “ویروس چینی” می‌خواند و به نشت آن از آزمایشگاه ووهان در چین اشاره می‌کرد. اکنون سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که به تحقیق مجدد در ارتباط با این احتمال خواهد پرداخت.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در دفاع از نظریه نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین تنها نیست. سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نیز این موضوع را بارها مطرح کرده‌اند.
دولت بایدن نیز در اواخر ماه مه خواستار تحقیق مجدد در ارتباط با احتمال نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان شده بود. موضوعی که با ناخشنودی چین روبه‌رو شد و دولت آن کشور آمریکا را متهم به بهره‌گیری سیاسی از موضوع کرونا کرد.
سازمان بهداشت جهانی با ارسال نامه‌ای به کشورهای عضو خود اعلام کرده است که یک کارگروه جدید برای تحقیق پیرامون علت شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی می‌کند.
تدروس آدهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که این گروه فراتر از تحقیق پیرامون احتمال انتقال این ویروس از حیوانات به انسان، به تحقیق پیرامون احتمال نشت آن از آزمایشگاه ووهان نیز اقدام خواهد کرد.
تیم کارشناسی سازمان بهداشت جهانی پس از ماه‌ها انتظار موفق شده بودند به ووهان سفر کنند. در پایان تحقیقات، این گروه در ماه مارس سال جاری اعلام کرده بود که احتمال نشت این ویروس از درون آزمایشگاهی در ووهان بسیار اندک است.
در حالی که آمریکا چین را متهم به لاپوشانی در تحقیقات پیرامون منشا ویروس کرونا کرده و خواستار تحقیق پیرامون احتمال نشت این ویروس از آزمایشگاه ووهان شده، چین مدعی است که این ویروس توسط خوراک منجمد وارد بازار چین شده است و خواستار تحقیق جهانی پیرامون علت شیوع آن شده است.
قرار است در پایان ماه اوت سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا گزارش ناظر بر تحقیقات پیرامون علت شیوع ویروس کرونا را به دولت بایدن تحویل دهند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »