بنياد مسيحي ايرانيان
new

زن پناهجوی ایرانی در آب‌های یونان غرق شد

یک زن پناهجوی ایرانی که قصد داشت از طریق دریای مدیترانه خود را به خاک اروپا برساند، در آب‌های ساحلی یونان غرق شد.
شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید منیره حیدری، یک زن اهل کرمانشاه و ۱۷ تن دیگر از پناهجویان پس از واژگونی قایق در دریای مدیترانه غرق شده‌اند.
منیره حیدری مدرک کارشناسی در رشته امور بانکی از دانشگاه همدان داشت و می‌خواست از طریق ترکیه و یونان خود را به بریتانیا برساند. کشوری که شایع شده بهشت پناهجویان است و به همین دلیل، برخی خطرهای رسیدن به آن را به جان می‌خرند.
بر اساس این گزارش بیشتر سرنشینان این قایق از اقلیم کردستان بوده‌اند که روز پنج‌شنبه ۳۱ تیر در نزدیکی جزیره کِرِت یونان غرق شد.
شبکه حقوق بشر کردستان نوشته است که بیشتر سرنشینان قایق پناهجویان، نجات یافته‌اند اما با گذشت ۴ روز هنوز نشانه‌ای از ۱۷ تن از آن‌ها به دست نیامده است.
بنا به این گزارش منیره حیدری حدود ۴۰ روز پیش ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد و قصد داشت خود را از مسیر غیرقانونی پناهجویان به بریتانیا برساند.
غرق شدن قایق حامل پناهجویان خبری است که در سال‌های اخیر هم‌زمان با افزایش آمار پناهندگان در جهان، بارها تکرار شده است. اغلب پناهجویان از کشورهای آفریقایی و برخی کشورهای آسیایی مثل افغانستان، سوریه، عراق و ایران‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »