بنياد مسيحي ايرانيان
new

زنان عربستانی به زودی قاضی می‌شوند

هند الزاهد معاون منابع انسانی وزارت توانمندسازی زنان (العربیه)

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی در عربستان سعودی روز جمعه با اعلام افزایش ۳۱ درصدی مشارکت زنان در بازار کار اظهار کرد که امکان قضاوت زنان سعودی به زودی فراهم می‌شود.
«محبت نیوز»- زنان سعودی به زودی می‌توانند به عنوان قاضی منصوب شوند. این خبر را معاون توانمندسازی زنان در وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی عربستان سعودی اعلام کرد.
هند الزاهد در این خصوص گفت: «زنان سعودی به‌زودی می‌توانند به عنوان قاضی مشغول به کار شوند. ابتکاراتی در چندین سطح انجام شده که این یکی از آنهاست.»
الزاهد تاکید کرد که دولت عربستان سعودی در حمایت از توانمندسازی زنان در چندین سطح، از ورود به بازار کار گرفته تا حضور آنها در یک محیط حمایتی، ایجاد فرصت‌های برابر و دسترسی به موقعیت‌های مدیریتی، بسیار جدی است.
الزاهد در مصاحبه روز جمعه خود با برنامه «سوال مستقیم» العربیه گفت که شاخص‌های بین‎المللی، پیشرفت پادشاهی عربستان را در حمایت از توانمندسازی زنان در تمام سطوح ثابت کرده است.
الزاهد بیان کرد که «درصد مورد نیاز مشارکت زنان در بازار کار در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۵ درصد بود و اکنون به ۳۱ درصد رسیده‌ایم و این پیشرفت بسیار چشمگیری است».
الزاهد تأکید کرد که «در دوره آینده شاهد بیشترین تعداد رهبران زن خواهیم بود و برنامه‌های ما در وزارت توانمندسازی زنان از این روند حمایت می‌کنند. برای اینکه بتوانیم این اعداد را تغییر دهیم، باید در ابتکاراتی در چندین سطح، اعم از سطوح قانونی، محیطی، یا آموزش و توسعه در سطح نهادی و فردی کار کنیم».
براساس گزارش بانک جهانی، در سال ۲۰۲۰، اقتصاد عربستان سعودی بزرگترین پیشرفت را در سطح جهانی از لحاظ برابری جنسیتی داشته است. مطالعه بانک جهانی «زنان، تجارت و قانون ۲۰۲۰»، که تأثیر قوانین بر زنان در ۱۹۰ اقتصاد را بررسی کرده، نشان می‌دهد که اقتصاد عربستان سعودی ۷۰.۶ امتیاز از ۱۰۰ را کسب کرده که نسبت به امتیاز قبلی ۳۱.۸، افزایش چشمگیری داشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »