بنياد مسيحي ايرانيان
new

زجر دادن زندانیان سیاسی در زندان اوین از سرما

زندانیان سیاسی در زندان اوین در شرایط سختی بسر می‌ برند. مسئولان زندان، از تمامی شیوه ها برای اذیت و آزار و شکنجه زندانیان استفاده می‌ کنند.
زجر دادن زندانیان سیاسی در زندان اوین از سرما یکی از روشهای شکنجه است که برای شکستن زندانیان اجرا می‌شود. شدت سرما به حدی است که زندانیان شبها نمی‌ توانند بخوابند.
بر اساس اخبار رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، زندانیان سیاسی در بندهای ۴ و ۸ زندان اوین از سرما رنج می برند و مسئولان زندان از این روش برای آزار و شکنجه زندانیان استفاده می‌ کنند.
مسئولان زندان با خاموش گذاشتن شوفاژ و حل نکردن مساله گرمایش بندها و سالنها، زندانیان را در سرما نگاه داشته و به این ترتیب، آنان را شکنجه کرده و مورد اذیت و آزار قرار می‌ دهند.
بر اساس این گزارش زندانیان مجبور هستند شبها کلیه لباسهای خود را بپوشند تا بتوانند با سرما مقابله کرده و چند ساعتی استراحت کنند؛ اما شدت سرما به حدی است که امکان خوابیدن را از آنها گرفته است.
علیرغم شیوع گسترده کرونا و مرگ و میر روزانه مردم به همین دلیل در شهرهای مختلف ایران، مسئولان بیرحم این زندان، به دلیل اعمال سیاستهای غارت گرانه و دزدی و همچنین برای فشار و شکنجه زندانیان با بهانه نداشتن بودجه، همان اندک بودجه زندانیان را هم احتکار میکنند و حاضر به روشن کردن شوفاژها نیستند، زندانیان در مقابل سرما و احتمال ابتلاء به کرونا بیدفاع به حال خود رها شده اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »