بنياد مسيحي ايرانيان
new

زباله‌های کرونا؛ تهدیدی فزاینده علیه جانوران

دستکش، دستمال مرطوب ضدعفونی و ماسک از جمله اقلامی هستند که در دوران همه‌گیری کرونا جهش مصرف داشته‌اند. دور ریز این وسایل یک بار مصرف، پسماندهای موجود در آب، زمین و طبیعت را چند برابر کرده است.

تحقیقات یک تیم زیست‌شناسی در هلند نشان می‌دهد که شمار میمون‌ها یا پنگوئن‌هایی که ماسک، دستکش یا دستمال قورت داده‌اند، بسیار زیاد شده است. این پژوهشگران ضمن یافتن این قبیل وسایل در شکم حیوانات، پرندگان مختلفی را دیده‌اند که ماسک به منقارشان گیر کرده است.

در گزارش این تیم تحقیقاتی که روز پنجشنبه ۲۵ مارس منتشرشده، آمده که اثرات بلندمدت زباله‌های کرونایی و خطرات آن برای سلامت جانداران در طبیعت باید مستقلا مورد بررسی قرار گیرد.

تیم زیست‌شناسان هلندی وبسایتی دایر کرده که به کاربران امکان می‌دهد مشاهدات خود از آسیب‌های زیست محیطی این زباله‌ها و تصاویر مربوط به حیوانات را در آن بارگذاری کنند.

تا قبل از پاندمی کرونا، در شکم و گلوی بسیاری از حیوانات دریایی، بیشتر زباله‌های پلاستیکی رها شده در آبراهه‌ها پیدا می‌شد.

دو سال قبل یک نهنگ مرده در سواحل فیلیپین یافته شد که حدود ۴۰کیلو پسماند پلاستیکی در معده‌اش بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »