بنياد مسيحي ايرانيان
new

رییس سازمان سیا برای گفت‌وگو درباره ایران به اسرائیل رفت

رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به منظور گفت‌وگو درباره برنامه اتمی ایران و فعالیت‌های این کشور در منطقه به اسرائیل سفر کرد. ویلیام برنز قرار است به سرزمین‌های فلسطینی رفته و با محمود عباس نیز دیدار کند.
رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، روز سه‌شنبه ۱۰ اوت (۲۰ مرداد) وارد اسرائیل شد. ویلیام برنز قرار است در این سفر درباره ایران و تنش‌هایی که در خلال گفت‌وگوهای اتمی با این کشور افزایش یافته گفت‌وگو کند.
یک سخنگوی نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل حاضر نشده جزییات بیشتری درباره هدف سفر رییس سیا به اسرائیل فاش کند. اما سایت خبری والانیوز گفته که برنز قرار است درباره برنامه اتمی ایران و فعالیت‌های این کشور در منطقه با همتای اسرائیلی خود و نیز با نخست‌وزیر اسرائیل تبادل نظر کند.
رییس سیا همچنین قرار است به رام‌الله در کرانه غربی رود اردن که در دست اسرائیل است رفته و با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کند.
به گزارش والا نیوز، برنز قرار است با ماجد فرج، رییس سازمان اطلاعات فلسطینیان نیز ملاقات کند.
سفر ویلیام برنز به اسرائیل در زمانی انجام می‌گیرد که تحلیلگران از “جنگ در سایه” میان ایران و اسرائیل سخن می‌گویند.
پس از حمله به کشتی اسرائیلی “مرسر استریت” در جنوب دریای عمان جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه گروه هفت در بیانیه‌هایی اعلام کردند که همه شواهد حاکی از دست داشتن ایران در این حمله است. آمریکا، بریتانیا، اسرائیل و رومانی این حمله را محکوم کردند و ایران را عامل آن دانستند.
در حمله به نفتکش “مرسر استریت” که ۱۰ روز پیش انجام شد، دو شهروند بریتانیایی و رومانیایی کشته شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »