بنياد مسيحي ايرانيان
new

رژیم غذایی مدیترانه‌ای، سالم‌ترین رژیم سال ۲۰۲۱

به گزارش نشریه بریتانیایی Standard هر سال در ماه ژانویه، یک تیم از متخصصان بهداشت و تغذیه در ایالات متحده، رای خود را در مورد بهترین رژیم‌های غذایی صادر می‌کنند. امسال نیز آنها رژیم غذایی مدیترانه‌ای را به عنوان بهترین رژیم برای تغذیه سالم، آسان‌ترین رژیم برای پیگیری و بهترین رژیم گیاهی برای جلوگیری از دیابت، سرطان و حفظ سلامت قلب نام‌گذاری کردند.

به گفته آنها رژیم غذایی مدیترانه‌ای، فقط راهی برای درست غذا خوردن نیست، بلکه یک روش زندگی برای افزایش طول عمر است. فعالیت بدنی روزانه و به اشتراک گذاشتن وعده‌های غذایی با دیگران، عناصر حیاتی رژیم غذایی مدیترانه است و می‌تواند تأثیر عمیقی بر روحیه و سلامت روان داشته باشد.

برای پیروی از این الگو، کار خود را با پختن یک وعده غذایی با لوبیا، غلات سبوس‌دار و سبزیجات و استفاده از ادویه‌جات شروع کنید. آویشن، رزماری، نعنا و دارچین از گیاهان و ادویه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند که به وعده‌های غذایی شما عطر و طعم فوق‌العاده‌ای اضافه می‌کنند.

این رژیم غذایی بخصوص بر پخت‌وپز ساده محصولات گیاهی با روغن زیتون بکر تاکید دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »