بنياد مسيحي ايرانيان
new

رونمایی از واکسن “اسپوتنیک وی ایرانی”

واکسن اسپوتنیک وی ایرانی با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت این کشور در کارخانه داروسازی اکتوورکو در کرج رونمایی شد. صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه نیز این خبر را تأیید کرد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ایران که واکسن “اسپوتنیک وی ایرانی” در حضور او رونمایی شد گفت: «واکسن اسپوتنیک وی در بیش از ۶۰ کشور جهان، از جمله ایران به ثبت رسیده و کارایی خود را نشان داده است.»

صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه (RDIF) نیز روز شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز خبر تولید واکسن اسپوتنیک وی ایرانی در کارخانه اکتوورکو را تأیید کرده است.

این صندوق به رویترز گفته است، ایران اولین کشور در خاورمیانه است که این واکسن را تولید می‌کند.

صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه افزود که این امر به واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ بدون افزایش هزینه‌های تدارکاتی سرعت می‌بخشد.

ایران در ژانویه سال جاری استفاده از واکسن اسپوتنیک وی برای مصارف داخلی را تأیید کرد و تصمیم گرفت، تولید نوع ایرانی آن را در ماه آوریل آغاز کند.

پیش از این در سپتامبر سال ۲۰۲۰ کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه از مذاکره با این کشور برای تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی خبر داده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »