بنياد مسيحي ايرانيان
new

رونمایی از تندیس قاسم سلیمانی در بیروت جنجال‌برانگیز شد

نصب سردیس قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس، در بیروت جنجال آفرید

رونمایی از سردیس قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، در شهر بیروت با اعتراض بسیاری از مردم لبنان روبه‌رو شد.
این جنجال، تازه‌ترین مورد از اختلاف میان حامیان و مخالفان گروه حزب‌الله لبنان است.
سردیس برنزی قاسم سلیمانی روز سه‌شنبه ۱۶ دی توسط شهرداری منطقه غبیری، در نزدیکی فرودگاه بیروت و از پایگاه‌های مهم گروه حزب‌الله، برای یادبود نقش او در جنگ لبنان و اسرائیل نصب شده است.
بسیاری از لبنانی‌های مخالف حزب‌الله در شبکه‌های اجتماعی، مخالفت خود را با بزرگداشت یک فرمانده نظامی خارجی در پایتخت لبنان ابراز کرده‌اند.
یکی از کاربران توئیتر به نام امین ابو منصور با هشتگ «بیروت آزاد-خروج ایران» در پیام خود این اقدام را «اشغال بیروت» توصیف کرد.
گروه دیگری از کاربران، هژمونی فرهنگی گروه حزب‌الله و حکومت ایران را محکوم کردند؛ یک کاربر لبنانی-کانادایی نوشت: «این اقدام تعرض فرهنگی به لبنان است. صدها هزار لبنانی احساس می‌کنند که مورد تعرض قرار گرفته‌اند و هیچ قدرتی ندارند. تفرقه و اختلاف هر روز بیشتر می‌شود».
یک چهره رسانه‌ای نیز گفت که پس از انتقاد از نصب این مجسمه در شبکه‌های اجتماعی به مرگ تهدید شده است.
در مقابل، گروهی از حامیان این اقدام نیز با هشتگ «سلیمانی یکی از ماست» نظرات خود را در شبکه‌های اجتماعی بازتاب داده‌اند.
کشته شدن قاسم سلیمانی همراه با ابومهدی المهندس، از فرماندهان شبه‌نظامی عراقی مورد حمایت حکومت ایران، در حمله پهپادی آمریکا در ۱۳ دی‌ پارسال، به تنش‌ها در منطقه دامن زد و ایران و آمریکا را به مرز درگیری نظامی مستقیم کشاند.
در پی این واقعه، گروه‌های مورد حمایت ایران در سطح منطقه، از جمله شبه‌نظامیان شیعه عراق خواستار خروج نیروهای آمریکا شدند و تهدید کردند که به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی به نیروها و اهداف آمریکایی حمله خواهند کرد .
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »