بنياد مسيحي ايرانيان
new

روسیه و اتحادیه اروپا به مذاکرات احیای برجام خوشبین هستند .

مذاکره‌کنندگان حاضر در وین برای احیای برجام به خبرگزاری‌ها گفته‌اند که درباره امکان رسیدن به توافق با ایران خوشبین هستند. دور جدید این مذاکرات از روز پنجشنبه ۴ اوت در وین آغاز شده است.
میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات احیای برجام در وین به خبرنگاران گفت: «ما پنج دقیقه یا پنج ثانیه با خط پایان فاصله داریم…سه یا چهار موضوع حل نشده هنوز باقی مانده است که هم برای ایران و هم برای آمریکا بسیار حساس هستند.»
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اولیانوف روز یکشنبه (۷ اوت) در جمع خبرنگاران در محوطه بیرونی هتل “پاله کوبورگ” وین، محل برگزاری مذاکرات، گفت: «نمی‌توانم تضمین کنم اما برداشت‌ من این است که ما در جهت درستی در حال حرکتیم.»
اولیانوف: روسیه حامی اصلاحیه اتحادیه اروپا در مورد برجام است
انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات بازگشت به برجام نیز گفته درباره پیشرفت مذاکرات “کاملا” خوشبین است. او به رسانه‌های ایران گفته است: «ما پیشرفت کرده‌ایم و من انتظار دارم که بتوانیم به زودی مذاکرات را به پایان برسانیم.»
مذاکرات احیای برجام میان ایران و پنج کشور آلمان، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین با حضور غیرمستقیم آمریکا فروردین ۱۴۰۰ آغاز و در اسفندماه همان سال بدون نتیجه متوقف شد.
کربی: زمان برای دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران کوتاه است
دور جدید این مذاکرات پس از یک وقفه پنج ماهه روز پنجشنبه ۱۳ مرداد دوباره شروع شد و همچنان ادامه دارد.
گفته شده جمهوری اسلامی از برخی خواست‌های غیربرجامی خود چشم پوشی کرده است اما همچنان موضوعاتی باقی مانده‌اند که برای تهران مهم هستند و ناظران معتقدند تا زمان حل نشدن این موضوعات، مذاکرات به فرجام نخواهد رسید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »