بنياد مسيحي ايرانيان
new

روسیه؛ انفجار بمب در یک مدرسه ارتدوکس چندین زخمی برجای گذاشت

به‌ گفته پلیس روسیه یک نوجوان در اقدامی انتحاری بمبی را در یک مدرسه ارتدوکس در نزدیکی مسکو منفجر کرد.
نیروهای امنیتی می‌ گویند که مهاجم پس از ورود به مدرسه بمب را در داخل ساختمان منفجر کرد. این حمله در شهر سرپوخوف روی داده است.
وزارت کشور روسیه فرد مهاجم را یک نوجوان ۱۸ ساله و شاگرد پیشین همین مدرسه معرفی کرده است. در این بیانیه آمده است که ماموران پلیس در نخستین دقایق حادثه در محل حضور یافته و اقدام به تخلیه مدرسه کردند.
بر اساس بیانیه رسمی وزارت کشور روسیه ۲ نفر، از جمله فرد مهاجم و یک نوجوان ۱۵ ساله در این حادثه زخمی شده‌اند اما تحقیقات برای مشخص شدن شمار دقیق مجروحان همچنان ادامه دارد.
این در حالیست که خبرگزاری‌های‌ روسی ریا نووستی، تاس و اینترفاکس به نقل از یک مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود تعداد مجروحان این حمله را دستکم ۷ نفر اعلام کرده اند.
پلیس روسیه می‌ گوید که دانش آموزان و معلمان را از مدرسه تخلیه کرده است.
یکی از مسئولان منطقه‌ای در سرپوخوف نیز در گفتگو با خبرگزاری‌های محلی اعلام کرده که مجروحان حادثه تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته و خطری جان آنها را تهدید نمی‌ کند.
اگر چه بمب‌ گذاری یا حملات مسلحانه در مدارس روسیه مدتهاست که به ندرت روی می‌ دهد اما گزارشها از روند رو به افزایش این حملات حکایت دارد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در همین راستا به‌تازگی احکام و مقررات سختگیرانه‌ تری را برای حمل و نقل سلاح در کشورش صادر کرده است.
بر اساس اصلاحات صورت گرفته در قوانین حمل سلاح، حداقل سن برای دسترسی به سلاح‌ های شکاری در روسیه همانند سلاح‌ های معمولی از ۱۸ به ۲۱ سال افزایش یافته و معاینات پزشکی دقیقتری در این زمینه روی افراد واجد شرایط صورت خواهد گرفت.
آخرین حمله مسلحانه در مسکو به هشتم دسامبر باز می‌ گردد، زمانی که یک فرد مسلح با اقدام به تیراندازی در یک مرکز اداری دو نفر را کشت و چهار تن دیگر را زخمی کرد.
مراکز و موسسات آموزشی در روسیه اما بیشترین هزینه‌ها را از در این راستا پرداخت کرده‌اند؛ تیراندازی در دانشگاه ایالتی پرم، شهری در مرکز روسیه آخرین نمونه از این حملات است که ماه سپتامبر صورت گرفت.
در جریان این حمله یک دانشجو با گشودن آتش در محوطه دانشگاه شش نفر را کشت و دست کم ۲۸ نفر را مجروح کرد.
به گزارش رسانه‌های روسیه، این فرد مجوز حمل سلاح داشت و تنها انگیزه‌ اش کشتار بوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »