بنياد مسيحي ايرانيان
new

روحانی: سنگ‌اندازی در برداشتن تحریم‌ها خیانت است

حسن روحانی در آخرین نشست هیات دولت در سال ۹۹، افراد یا گروه‌هایی را که به دلیل انتخابات ۱۴۰۰ مانع برداشتن تحریم هستند، به “خیانت” متهم کرد. او شرایط شکسته شدن تحریم‌ها را از هر زمان دیگری “آماده‌تر” دانست.
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) در آخرین نشست کابینه در ۱۳۹۹ تاخیر در برداشتن تحریم را “خیانت” توصیف کرد.
این نشست که جمعی از خبرنگاران نیز حضور داشتند، روحانی تاکید کرد: «امروز اگر هر جناح فرد و گروهی حتی اگر یک ساعت به هر دلیلی که امروز فقط دلیل آن انتخابات ۱۴۰۰ است در برداشته شدن تحریم‌ها سنگ‌اندازی کند این کار یک خیانت بزرگ به تاریخ و ملت ایران است.»
او شرایط برای شکسته‌شدن تحریم را از هر زمان دیگری “آماده‌تر” دانست. روحانی اشاره کرد که آمریکایی‌ها به صراحت بارها اعلام کردند که مسیر دولت قبل غلط بوده و فشار حداکثری شکست خورده است و می‌خواهند “به مسیر تعهد و برجام برگردند.”
حسن روحانی با یادآوری فشار تحریم‌ها گفت مردم کاملا در جریان امور هستند و می‌دانند که حرف‌های او چه معنایی دارد. او در ادامه افزود: «تحریم یعنی تضییع حقوق مردم و امیدواریم اقلیتی که به دنبال سنگ‌اندازی در این راه هستند در این ایام مبارک ماه شعبان توبه کنند و از این کار خود دست بردارند.»
حسن روحانی جناح مخالف و منتقد را فراخواند “دست از تخریب بردارند” و تاکید کرد که در این صورت، دولت می‌تواند به خوبی به تحریم پایان دهد.
برداشته شدن تحریم‌ها و همچنین مذاکره بر سر برجام به یکی از موضوع‌های محوری انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه ۱۴۰۰ ایران تبدیل شده است.
ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه، یک روز قبل از سخنان روحانی گفته بود که “مسائل داخلی ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری” احیای برجام را به تاخیر انداخته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »