بنياد مسيحي ايرانيان
new

رهبر داعش در صحرای بزرگ آفریقا کشته شد

عدنان ابو ولید الصحراوی، سرکرده شاخه داعش در صحرای بزرگ آفریقا و طراح بسیاری حملات مرگبار علیه نیروهای غربی، به دست سربازان فرانسوی کشته شده است. رئیس‌ جمهور فرانسه این خبر را “موفقیتی چشمگیر علیه تروریسم در ساحل” خواند.
نظامیان فرانسوی که بیش از یک دهه است در کرانه صحرای بزرگ آفریقا علیه اسلامگرایان افراطی می‌جنگند، رهبر داعش در این منطقه را کشته‌اند.
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در توییتی با اعلام خبر کشته شدن الصحراوی نوشت: «این موفقیتی سترگ در مقابله ما با تروریست‌های منطقه ساحل است.»
شبه‌ نظامیان تحت فرماندهی عدنان ابو ولید الصحراوی سال‌هاست حملات مرگباری علیه نیروهای آمریکایی و کشورهای غربی در صحرای بزرگ آفریقا انجام می‌دهند. این منطقه شامل سنگال، موریتانی، مالی، بورکینافاسو، چاد، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، اریتره، اتیوپی، سودان و سودان جنوبی می‌شود.
گروه الصحراوی در سال ۲۰۱۷ در سوءقصدی خونین به سربازان آمریکایی حمله کرد و در اوت ۲۰۲۰ نیز شش نفر از نظامیان فرانسوی را به همراه راننده نیجریایی آنها به قتل رساند.
فرانسه در چارچوب ماموریتی بین‌المللی و برای نظارت بر امنیت منطقه ۵۱۰۰ سرباز در ساحل مستقر کرده اما قصد دارد تعداد این عده را تا سال ۲۰۲۲ به نصف برساند.
این ماموریت البته به دلیل ناکارآمدی مورد انتقادهایی بوده و به هدف غایی خود یعنی مهار اسلامگرایان افراطی نرسیده است. در مجموع بیش از ۱۳ هزار سرباز حافظ صلح برای کنترل و مهار گروه‌های مسلح تروریستی وابسته به القائده و داعش در مالی مستقر هستند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »