بنياد مسيحي ايرانيان
new

رسانه‌های وابسته به ایران: اسرائیل در هفته‌های گذشته کرمانشاه را با پهپاد بمباران کرد.

کتائب حزب‌الله عراق، از گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران روز دوشنبه ۲۳ اسفند با انتشار بیانیه‌ای گفت حمله موشکی شنبه شب سپاه پاسداران به اربیل عراق «واکنش به بمباران فضای داخل ایران» توسط اسرائیلی‌ها «از خاک عراق» بود.
در این بیانیه آمده است که این بمباران «در هفته‌های گذشته» توسط اسرائیل «با هواپیماهای بدون سرنشین و از خاک عراق» صورت گرفته است.
کتائب حزب‌الله جزئیات دیگری نداده اما نوشته است که این جریانات «روندی است که مرحله‌ای از درگیری از نوع متفاوت را در سرزمین عراق پیش‌بینی می‌کند.»
در همین حال، روز دوشنبه شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه لبنانی وابسته به جمهوری اسلامی ایران در مورد این حمله گفت که «اواخر دی‌ماه ۶ پهپاد اسرائیلی با هدایت از مقری در اربیل، اقدامات خرابکارانه‌ای علیه یک مقر نظامی در کرمانشاه داشته‌اند.»
المیادین افزود که مکانی که در اربیل توسط سپاه پاسداران موشکباران شده، «مقر اصلی اقدامات جاسوسی و نظامی اسرائیل علیه ایران بود» و این همان مکانی است که «هدایت پهپادهای حمله‌کننده به مقر نظامی در کرمانشاه» از آن صورت گرفته بود.
در جریان حمله موشکی شنبه شب، ۱۲ فروند موشک بالستیک به اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، شلیک شد و سپاه پاسداران مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و مدعی شده است که این حمله در واکنش به کشته شدن دو سپاهی در سوریه بوده است.
سپاه پاسداران گفت که در این حمله «مرکز راهبردی توطئه و شرارت» وابسته به اسرائیل هدف حمله قرار گرفته است.
شبکه المیادین همچنین مدعی شده است در حمله موشکی سپاه به اربیل «دستکم ۴ مأمور اسرائیلی که یکی از آنها زن بوده، کشته و ۷ تن دیگر مجروح شده‌اند که حال ۴ نفر از آنها وخیم است.»
رسانه‌های وابسته به ایران جزئیات دیگری از «بمباران مقر نظامی در کرمانشاه» نداده‌اند و از اسرائیل نیز هنوز واکنشی به این خبر نرسیده است.
مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، روز شنبه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس دوره‌ای شورای امنیت این سازمان، نوشت که تهران حق پاسخ به اقدامات اسرائیل را برای خود محفوظ می‌داند.
در همین حال خبر می‌رسد که آمریکا در حال رایزنی با دولت عراق و دولت در کردستان عراق برای تقویت پدافند موشکی علیه حملات موشکی است.
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز روز یکشنبه گفت واشینگتن در تلاش است به عراق کمک کند تا توانایی موشکی برای دفاع از خود را به دست آورد.
او با تاکید بر عدم تلفات جانی و مالی در حملات شامگاه گذشته گفت، آمریکا هر اقدامی برای حفاظت از مردم، منافع و هم‌پیمانان خود انجام خواهد داد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »