بنياد مسيحي ايرانيان
new

ربیعی: انفجار در پارک ملت شبیه خرابکاری‌های اخیر نیست

سخنگوی دولت حسن روحانی انفجار اخیر در محدوده پارک ملت را به “محموله‌ای از مخلوط بنزین و گازوئیل” نسبت داده است. علی ربیعی می‌گوید، این موضوع “امنیتی و شبیه خرابکاری‌های اخیر نیست.”
سخنگوی دولت ایران اخبار تازه‌ای در مورد علت انفجار مهیب اخیر در نخستین ساعات شنبه ۱۹ تیر (۱۰ ژوئیه) در محدوده پارک ملت تهران ارائه کرد.
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود گفت: «بررسی‌ها نشان می‌دهد صدای انفجار شنیده‌شده، ناشی از ایجاد یک گودال در بخشی از پارک بوده که محموله‌ای از مخلوط بنزین و گازوئیل درون حفره‌ای جاسازی شده بود.»
ربیعی تاکید کرد: «طبق گزارش ارائه‌شده از سوی وزارت کشور، این حادثه به هیچ عنوان شبیه خرابکاری‌های اخیر نیست.»
سخنگوی دولت ایران می‌گوید، تا کنون هیچ شاهدی در مورد “امنیتی بودن موضوع، ‌از طرف دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ارائه نشده است.»
او همچنین گفت که پیگیری‌ها برای شناسایی عوامل این سانحه ادامه دارد
انفجاری “بی‌نشان”
در نخستین دقایق روز شنبه ۱۹ تیر صدای یک انفجار قوی مردم تهران را غافلگیر کرد. در واکنش‌های اولیه شبکه خبر صداوسیمای جمهوری اسلامی از انفجاری مهیب در نزدیکی پارک ملت خبر داد.
شبکه خبر به نقل از سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد، گروه‌های اطفای حریق به محل اعزام شده‌اند.
سپس حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی تهران به شبکه خبر گفت که فقط در یک لحظه صدای انفجاری شنیده شد و هیچ ساختمانی “تخریب یا دچار حریق نشده است.”
جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی نیز به ایسنا گفت که واحدهای آتش‌نشانی در پی تماس‌های مردمی به محدوده پارک ملت اعزام شدند اما اثری از وقوع حادثه ندیدند.
در همین حال حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استاندار تهران یادآور شد، محل وقوع انفجار پارک ملت بوده، اما “هیچ نشانه‌ای از آتش نیست و یک شئ ناشناس منفجر شده است.”
خبر این انفجار ابتدا توسط شماری از کاربران در فضای مجازی منتشر شد. پس از آن خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی نیز درباره آن اطلاع‌رسانی کردند.
در فضای مجازی تصاویری از تصاعد دودی سفید به آسمان بلافاصله بعد از این انفجار منتشر شد که پلیس و سازمان آتش‌نشانی انتساب این تصاویر به این سانحه را رد کردند.
اما برخی در شبکه‌های اجتماعی این دود را ناشی از آتش گرفتن “سوخت موشک” دانسته و گفته‌اند، انفجار در تونلی زیرزمینی در نزدیکی ساختمان صداوسیما صورت گرفته است.
برخی نیز آن را از نظر عملکرد و زمان سانحه به انفجارهای دو تأسیسات نظامی پارچین و اتمی نطنز تشبیه کرده‌اند که به اسرائیل نسبت داده می‌شود و هدف آن ضربه زدن به برنامه اتمی ایران خوانده شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »