بنياد مسيحي ايرانيان
new

رئیس سی‌آی‌ای: آمریکا نمی‌تواند تهدید هسته‌ای روسیه را دستکم بگیرد .

رئیس ئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی‌آی‌ای، تاکید کرد که تهدید روسیه درباره استفاده از «سلاح‌های تاکتیکی هسته‌ای» یا «تسلیحات اتمی کم‌بازده» را نباید دستکم گرفت.
ویلیام برنز روز پنجشنبه ۲۵ فروردین در پاسخ به سوال سَم نان، سناتور سابق از حزب جمهوریخواه و از مدافعان حوزه کنترل تسلیحات، گفت با توجه به «ناامیدی» ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه و عقب‌نشینی نظامیان روسی در اوکراین نباید احتمال استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی را دستکم گرفت.
آقای برنز طی سخنرانی خود در مؤسسه فناوری جورجیا تصریح کرد به رغم «لفاظی‌های جدل‌آمیز» کرملین درباره آماده‌باش «بزرگترین زرادخانه هسته‌ای جهان»، ما شواهد عملی چندانی از آرایش و استقرار تسلیحات نظامی در روسیه که به نگرانی از حمله هسته‌ای این کشور دامن بزند، مشاهده نکرده‌ایم.
رئیس‌جمهوری روسیه اسفند ماه گذشته سه روز بعد از تهاجم نظامی به اوکراین، در یک سخنرانی در واکنش به اعمال تحریم‌های سنگین غرب علیه مسکو، به نیروهای بازدارنده هسته‌ای این کشور دستور داد تا در حالت آماده‌باش قرار گیرند.
از آن زمان مقامات کرملین چندین بار نسبت به وقوع «رویارویی هسته‌ای» هشدار داده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »