بنياد مسيحي ايرانيان
new

رئیس سازمان زندان‌ها گزارش بدرفتاری در زندان زنان بوشهر را «ادعاهای عجیب» خواند

محمد مهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها در واکنش به اظهارات اخیر سپیده قلیان، در خصوص وضعیت بند زنان زندان مرکزی بوشهر، موارد مطرح شده را «ادعاهای عجیب» خواند و وعده بررسی داد.
سپیده قلیان، فعال مدنی که در زندان بوشهر زندانی است و به دلیل ابتلا به کرونا در مرخصی به سر می‌برد، در گزارشی به موضوعاتی از جمله «صیغه موقت برخی زنان نیازمند از سوی زندانی‌های مرد بند مالی با هماهنگی مسئول بند»، «اجباری بودن حجاب جز در تختخواب» و موارد متعددی از شکنجه زندانیان اشاره کرده بود.
رئیس سازمان زندان‌ها گفته است که مدیرکل بازرسی سازمان زندان‌ها را برای بررسی درستی یا نادرستی این گزارش اعزام کرده است. پیش از این هم پس از انتشار رشته توییتی درباره آزار جنسی در زندان‌ تهران، آقای حاجی‌محمدی وعده بررسی داد که تاکنون اعلام نشده که نتیجه این بررسی‌ها چه بوده است.
سپیده قلیان آبان ۹۷ به دلیل حضور در اعتراضات کارگران هفت‌تپه در شهرستان شوش بازداشت شد. او ابتدا به اهواز، بعد به تهران و از ۲۰ اسفند ۹۹ با «دست‌بند و پابند» از زندان اوین به زندان بوشهر تبعید شد.
این فعال مدنی از بند زنان زندان مرکزی بوشهر به عنوان «جایی که نزدیک آخر دنیا است» نام برد و نوشت این گزارش تنها پنج مورد از ٢٠ موردی است که تاکنون در رابطه با بند نسوان زندان بوشهر، کتبی و شفاهی به مسئولان اعلام کرده‌ و پاسخی جز «سکوت گورستانی» نگرفته‌ است.
رئیس سازمان زندان‌ها ۷ خرداد پس از بازدید از زندان بوشهر در توییتی نوشته بود که سپیده قلیان «روحیه خوبی» داشته، از «شرایط و امکانات در اختیارش راضی بود» و شیرینی‌پزی می‌کند که این ادعا توسط سپیده قلیان رد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »