بنياد مسيحي ايرانيان
new

رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی «به ۱۵ سال حبس محکوم شد»

خبرگزاری ایلنا روز چهارشنبه، هشتم بهمن‌ماه، از محکومیت ۱۵ ساله رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی خبر داد.
این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که میرعلی اشرف پوری‌حسینی، رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.
آقای پوری‌حسینی در مردادماه سال ۹۸ به دلیل آن چه «تخلفات سازمان خصوصی‌سازی» عنوان شده بود، بازداشت شد.
آن طور که در کیفرخواست او آمده است در زمان تصدی او بر سازمان خصوصی‌سازی، بخش زیادی از واگذاری‌ها «بدون رعایت تشریفات قانونی» انجام شده و شرکت‌ها بدون رعایت مقررات به افرادی واگذار شده که صلاحیت اداره این شرکت‌ها را نداشتند.
آقای پوری‌حسینی نماینده تبریز در مجلس ششم بود و سال ۱۳۹۲ که دولت حسن روحانی روی کار آمد، به عنوان رئیس سازمان خصوصی‌سازی منصوب شد. او در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۹۲، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانى در استان ‎آذربایجان شرقی بود.
سازمان خصوصی‌سازی در دوران ریاست پوری‌حسینی یکی از جنجالی‌ترین دوره‌ها را سپری کرد و انتقادات زیادی متوجه عملکرد او و واگذاری کارخانه‌های دولتی به بخش خصوصی یا خصولتی (خصوصی/دولتی) شد.
یکی از واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی در زمان تصدی او که در سال‌های گذشته بسیار جنجالی شد، مربوط به واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه است که در ۱۳۹۴ انجام شد.
کارگران این شرکت در سال‌های گذشته بارها به دلیل افزایش مشکلات ناشی از این واگذاری از جمله پرداخت نشدن دستمزدها و مزایایی مانند حق بیمه طولانی‌تر اعتصاب‌ کرده و خواستار بازگردانده شدن مالکیت این واحد به دولت یا اداره آن از سوی خود کارگران شدند.
واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز، کشت‌وصنعت مغان، هپکو، آلومینیوم المهدی و پالایشگاه کرمانشاه از دیگر واگذاری‌های پرحاشیه آقای پورحسینی در زمان تصدی سازمان خصوصی‌سازی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »