بنياد مسيحي ايرانيان
new

رئیس‌جمهوری رئیسی؛ «خبر بد» برای اقلیت‌های مذهبی ایران؛

مایلز ویندزور، مدیر ارشد استراتژی و کارزارهای «موسسه آزادی مذهبی در خاورمیانه»، رئیس‌جمهور شدن ابراهیم رئیسی را «خبر بد»ی برای اقلیت‌های مذهبی ایران می‌داند.
ویندزور در مقاله‌ای برای روزنامه «نیویورک پست» نوشته است رئیسی که به زودی ریاست قوه قضائیه را برای تصدی ریاست جمهوری ترک می‌کند، در اواخر دهه هشتاد میلادی یکی از چهار قاضی منتخب حکومت بود که «هیات مرگ» را تشکیل می‌دادند، و در این مقام دستور اعدام هزاران مخالف رژیم در زندان‌ها را صادر کردند.
به گفته ویندزور، با این وجود رئیسی در مقام رئیس قوه قضائیه نیز پرونده‌ای تیره و تار دارد. در این جایگاه، او تحت پیگرد قرار دادن اقلیت‌های مذهبی در ایران را افزایش داد. بر اساس رهنمودهای رئیسی، مقامات ایرانی کارزار خود علیه بهائیان را تقویت کردند.
ویندزور نتیجه‌گیری می‌کند که گرچه چشم‌انداز آینده برای ایران و مردم گرفتار آن تیره و تار است، اما بسیاری از کنشگران ابراز امیدواری می‌کنند که با هر گام بلندی که رژیم رو به عقب و به دور از دموکراسی و حقوق بشر برمی‌دارد، در حقیقت قبر خود را عمیق‌تر می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »