بنياد مسيحي ايرانيان
new

رئیسی خواستار شناسایی «عوامل مداخله» در بازار ارز شد

ابراهیم رئیسی تنها ساعاتی پس از آن که ادعا کرد عده‌ای «شبانه‌روزی» برای اختلال در بازار ارز تلاش می‌ کنند، به دستگاه‌های مسئول دستور داد «عوامل مداخله‌ گر» در بازار ارز را شناسایی کنند.
به نوشته پایگاه اطلاع‌ رسانی دولت ایران، دستور رئیس‌ جمهوری در این زمینه سه‌ شنبه شب، ۱۶ آذر، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و با «مشخص شدن دخالت‌ها و دسیسه‌های سودجویانه برای برهم زدن ثبات بازار ارز» مطرح شده است.
در این گزارش بدون اشاره به جزئیات آمده که در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، «گزارش نهادهای مسئول درباره وضعیت بازار ارز ارائه و عوامل مؤثر در تغییرات غیرعادی نرخ ارز به‌ ویژه در روزهای اخیر» مورد بررسی قرار گرفت.
آقای رئیسی پس از طرح این گزارش گفت: «دستگاه‌های مسئول همزمان با نظارت و کنترل بر بازار، با شناسایی دقیق عوامل مداخله‌ گر و بی‌ ثبات‌ کننده بازار ارز، با جدیت به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کنند.»
این خبر یک روز پس از آن منتشر می‌ شود که ابراهیم رئیسی که به مناسبت روز دانشجو در یک جمع دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف صحبت می‌ کرد، از «عده‌ای» سخن گفت که بر اساس «اطلاعات دقیق» او «شبانه‌ روز» تلاش می‌ کنند «نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند».
وی در واکنش به سوال دانشجویی مبنی بر این که چرا این افراد را معرفی نمی‌ کنید، بدون شاهد و مدرک گفت که این افراد در «داخل و برخی هم در خارج از کشور و در فضای مجازی» در حال این اقدام هستند و «دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیر موضوع هستند.»
به نظر می‌ رسد با دستور ابراهیم رئیسی به دستگاه‌های مسئول برای شناسایی عوامل «اختلال» در بازار ارز، جمهوری اسلامی بار دیگر برای کنترل بازار ارز و سکه در ایران به رویکردی امنیتی متوسل خواهد شد.
برخوردهای امنیتی پیشین قوه قضائیه در سال‌های گذشته از جمله بازداشت‌های گسترده و صدور حکم اعدام برای افرادی تحت عناوین «سلطان سکه»، اگرچه برای مدتی توانست ثباتی نسبی در بازار ارز ایران ایجاد کند، اما بعد از مدتی دوباره این بازار دچار نوسان شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »