بنياد مسيحي ايرانيان
new

رئیس سابق سازمان مدیریت بحران: پیش‌ بینی‌ زلزله شدید در تهران تقریبا شکل توکیو است

رضا کرمی محمدی، رئیس سابق سازمان مدیریت بحران شهر تهران، با اشاره به اینکه در شهر توکیو پیش‌ بینی شده است که در «۳۰ سال آینده به احتمال ۷۰ درصد» زلزله به بزرگی ۷ رخ خواهد داد، گفته است پیش‌ بینیها برای شهر تهران نیز «تقریبا به همین شکل است».
او در گفت‌ وگو با خبرگزاری مهر در عین حال تاکید کرده است که «هنوز توافقی» درباره ابعاد دقیق زلزله تهران وجود ندارد و از ۲۰ گسلی که در پایتخت ایران فعال است، معلوم نیستل کدام گسل فعال است.
آقای کرمی محمدی بدون ارائه جزییات گفته است اگر زلزله با بزرگی بیش از ۶ و نیم در تهران رخ دهد، «شدت خسارات و میزان تلفات نیز فراتر از چیزهایی که می‌ شنویم، است».
او پیشتر روز ۱۰ شهریور، گفته بود که بر اساس مطالعات صورت گرفته با وقوع زلزله، دو میلیون کشته و مصدوم شدید خواهیم داشت» که از این تعداد، حدود ۴۰۰ هزار نفر ظرف یک دقیقه کشته خواهند شد.
به گفته این مقام پیشین شهرداری تهران اگر پروژه مقاوم‌ سازی تهران که ده میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری لازم دارد، انجام شود، «تعداد کشته و مصدوم‌ های شدید به ۴۰۰ هزار نفر کاهش می‌ یابد که از این تعداد زیر ۱۰۰ هزار نفر کشته خواهیم داشت»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »