بنياد مسيحي ايرانيان
new

رئیس انجمن مغز و اعصاب: سن سکته مغزی در ایران ۱۰ سال پایین آمده است

حسین پاکدامن، رییس انجمن مغز و اعصاب ایران، گفته است سن سکته مغزی در ایران ۱۰ سال پایین آمده و سالانه ۱۸۰ هزار نفر بر اثر سکته مغزی می‌میرند.
او که در حاشیه کنگره نورلوژی ایران در یک نشست خبری سخن می‌گفت، آمار بیمارهای مغز و اعصاب در ایران را «تکان‌دهنده» خواند و گفت یک میلیون و ۳۲۰ هزار بیمار مبتلا به صرع و ۷۵۰ هزار بیمار مبتلا به آلزایمر در ایران وجود دارد.
رییس انجمن مغز و اعصاب ایران توضیح نداده است که سن سکته مغزی در حال حاضر به چند ساله‌های رسیده است ولی در سا‌ل‌های گذشته گزارش‌هایی درباره رسیدن سن سکته مغزی به ۴۵ ساله‌ها منتشر شده است.
آقای پاکدامن همچنین با اشاره به اینکه ۸۵ هزار بیمار مبتلا به ام‌اس نیز در کشور وجود دارد، گفت هنوز «آمار درستی از میزان هزینه‌هایی» که این بیماری‌ها بر اقتصاد کشور و خانواده‌ها تحمیل می‌کنند، نداریم.
آمار بیمارهای مغز و اعصاب در ایران سیر صعودی دارد و پیش از این مدیران انجمن ام.اس ایران، با اشاره به اینکه سالانه ۳ تا ۵ هزار بیمار جدید مبتلا به ام.اس در کشور ثبت می‌شود، خبر داده بودند که ایران در بین کشورهای خاورمیانه بیشترین میزان شیوع ام.اس را دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »