بنياد مسيحي ايرانيان
new

دیوان عالی اروپا: جنایی کردن کمک به پناهجویان در مجارستان نقض قانون است

در مجارستان هر کس با هدف کمک به پناهجویان، اطلاعات راهنما تهیه و یا پخش کند و یا “شبکه‌ای بسازد” مورد مجازات قرار می‌گیرد. دادستان کل دیوان عالی اتحادیه اروپا این اقدام مجارستان را نقض قوانین اتحادیه اروپا می‌داند.

مجارستان به دلیل قوانین پناهندگی خود بار دیگر باید در انتظار یک شکست حقوقی از سوی دیوان عالی اتحادیه اروپا باشد.

دادستان کل دیوان عالی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ۲۵ فوریه در این زمینه گفت که از نظر او قانونی که ارائه کمک به متقاضیان پناهندگی را جرم تلقی می‌کند، قانون اتحادیه اروپا را نقض کرده است.

از نظر دادستان کل اتحادیه اروپا، به طور مشخص قوانین مجارستان در مورد کمک به پناهجویان نقض مقررات اتحادیه اروپا است.

شکایت کمیسیون اتحادیه اروپا از مجارستان

کمیسیون اتحادیه اروپا در این رابطه علیه مجارستان در برابر دیوان عالی اتحادیه اروپا اقامه دعوا کرده بود. قضات اتحادیه اروپا در اغلب موردها نظر دادستان دیوان عالی را پذیرفتند، اما در رأی خود مستقل عمل کردند.

بسته اقدامات قانونی مجارستان در سال ۲۰۱۸ به «قانون “توقف سوروس”» شهرت دارد. این عنوان به جرج سوروس، سرمایه‌دار انسان‌دوست و لیبرال آمریکایی برمی‌گردد که از جمله از نهادهای مدنی امدادرسان پشتیبانی می‌کند.

بر اساس این بسته قانونی، هر کس به منظور کمک به متقاضیان پناهندگی “مجموعه راهنما و اطلاعات لازم را آماده و پخش کند و یا سفارش تهیه آن را بدهد” و یا در این رابطه “شبکه‌ای راندازی یا آن را مدیریت کند” تحت پیگرد جزایی قرار خواهد گرفت.

مجارستان در سال گذشته در دو مرتبه به خاطر دیگر موارد مقررات پناهندگی در برابر دیوان عالی اتحادیه اروپا متحمل شکست شده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »