بنياد مسيحي ايرانيان
new

دیدبان حقوق بشر: رفتاری که با پیام درفشان در حبس شد باعث افزایش نگرانی از وضع بقیه زندانی‌ ها است

سازمان دیدبان حقوق بشر روز چهارشنبه ۲۸ مهر، در گزارشی نوشت جزئیات هولناکی که از بدرفتاری مقامات ایرانی با پیام دِرَفشان، وکیل بازداشت‌ شده حقوق بشر،‌ افشا شده، نشان‌ دهنده نقش اصلی سازمان‌های اطلاعاتی ایران در سرکوب فعالان حقوق بشر است.
تارا سپهری‌ فر، پژوهشگر ارشد ایران در دیدبان حقوق بشر، روز چهارشنبه در این باره نوشت: «سوء رفتار منزجرکننده مقامات و بی‌ اعتنایی به نیازهای درمانی یک وکیل برجسته حقوق بشر باید ما را نگران وضعیت ده‌ ها زندانی سیاسی کمتر شناخته شده در ایران کند.»
او افزود: «مقامات باید فوراً در مورد سوء رفتارها با پیام درفشان تحقیق کنند، افراد مسئول را تحت پیگرد قضایی قرار دهند، جبران خسارت کافی را برای وی فراهم کنند و بی‌درنگ میزان شیوع شکنجه و سوء رفتار در زندان‌ های سراسر کشور را بررسی کند.»
پیام درفشان یکی از وکلای دادگستری در ایران است که در سال‌ های اخیر نامش با پرونده‌های حقوق بشری مهمی از جمله کاووس سیدامامی، فعال محیط زیست ایرانی‌ کانادایی که در زندان در شرایط مشکوک درگذشت، و حبس طولانی‌ مدت نسرین ستوده، وکیل برجسته، گره خورده است.
پیام درفشان روز ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ با یورش ۱۷ مامور امنیتی به دفتر وکالتش در تهران بازداشت شد. در جریان دستگیری این وکیل دادگستری، مأموران اطلاعات سپاه ضمن تجسس کامل دفتر، پرونده موکلان او را نیز ضبط کردند و با خود بردند.
سعید دهقان، وکیل دادگستری، از انتقال موکلش پیام درفشان به یکی از خانه‌ های امن سپاه و شرح جزئیات آزار و شکنجه جسمی او توسط مأموران امنیتی در دوران بازداشت، از جمله تزریق داروی نامعلوم، انتقال این وکیل زندانی به بیمارستان روان‌پزشکی امین‌آباد و آسیب جدی به مغز و اعصاب او خبر داده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »