بنياد مسيحي ايرانيان
new

دو گروه از پناهجویان با درهم شکستن حصار مرزی وارد لهستان شدند

به‌ رغم اعلام وضعیت فوق‌العاده در مرزهای دو کشور لهستان و لیتوانی با بلاروس، ورود پناهجویان به این دو کشور ادامه دارد. دو گروه جدید از پناهجویان وارد خاک لهستان شده‌اند. هزاران پناهجوی دیگر در مرزهای بلاروس به سر می‌ برند.
با وجود توقف صدور روادید سفر به بلاروس، پروازهای حامل پناهجویان از فرودگاه‌های استانبول، دمشق و دبی به مینسک و چند فرودگاه دیگر این کشور همچنان ادامه دارد.
به گزارش آژانس خبری آلمان روز چهارشنبه ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) دو گروه دیگر از پناهجویان وارد خاک لهستان شدند.
این پناهجویان برای عبور از مرز بلاروس با لهستان، حصارهای مرزی را در هم شکسته و خود را به آن کشور رساندند.
گفته می‌ شود، پلیس مرزی لهستان بخشی از این پناهجویان را در مناطق مرزی متوقف و مجددا به خاک بلاروس برگردانده است.
در پی افزایش ورود پناهجویان از بلاروس، دو کشور لهستان و لیتوانی در مرزهای خود با آن کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.
بر اساس گزارش‌ ها در حال حاضر هزاران پناهجو در هوای سرد در مرزهای بلاروس با دو کشور یاد شده به سر می‌برند. این افراد به امید رساندن خود به اروپای مرکزی و غربی به بلاروس سفر کرده‌اند.
دولت آلکساندر لوکاشنکو، پس از اعلام نتایج انتخابات مناقشه برانگیز و در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا برای اعمال فشار به کشورهای عضو این اتحادیه مرزهای خود را بر روی پناهجویان گشوده است.
دولت اتریش از کمیسیون اتحادیه اروپا درخواست کرده است برای جلوگیری از ورود پناهجویان، به کشور لهستان در کنترل مرزهایش کمک کند.
دولت آلمان نیز اعلام کرده است اگر دولت لوکاشنکو در رویکرد خود تجدید نظر نکند، باید خود را برای تشدید تحریم‌ ها علیه کشورش از سوی اتحادیه اروپا آماده سازد.
روز چهارشنبه ۱۰ نوامبر قرار است شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا با ماتئوش موراویتسکی، نخست‌ وزیر لهستان در ورشو درباره وضعیت حاکم بر مرزهای این کشور با بلاروس ، دیدار و گفت‌ وگو کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »